SolidWorks >> Rysunki >> Problem z szablonem
Autor Wypowiedź
2020-08-15, 15:35
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
w SW chcę zrobić rysunek z cześci przechodząc bezpośrednio z niej do utworzenia rysunku.
Wybieram Szablon jaki kiedyś stworzyłem ale po otwarciu rysunku przenosi mnie do zupełnie białej kartki... ;/
W jaki sposób dodać szablon rysunkowy tak aby po wybraniu go z poziomu części pojawiła się odpowiednia tabelka (z możliwością wyboru spośród arkuszy, które posiadam)?

Pozdrawaiam,
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-08-15, 21:39
Pomógł 405 raz(y).
Najpierw trzeba te arkusze stworzyć, później zapisać szablon bez formatu arkusza.
Są to dwa różne formaty, wiele firm ma od razu w szablonie arkusz i później nie da się zmieniać rozmiaru.

Pliki można zapisać gdziekolwiek, ale w opcjach > lokalizacje plików należy określić ścieżki.

To w dużym skrócie, bo temat jest obszerny.
 
2020-08-17, 00:01
Pomógł 4 raz(y).
Aby móc wybierać szablon z dostępnych, pamiętaj o zaznaczeniu tej opcji.
 
2020-08-19, 07:26
Pomógł 0 raz(y).
Obraz z Twojego linku nie dziala:/
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2020-09-01, 23:33
Pomógł 10 raz(y).
Cześć,

Należy skopiować tylko zawartość:
https://pswug.info/image/forum/forum_760_4_3247_10337.png

Teraz powinno być ok :)

Polecam zapoznać się z tym artykułem:
https://solidmania.com/szablony-rysunkow-i-formatki-arkusza-w-solidworks/

Wszystko krok po kroku wytłumaczone jak zrobić szablony oraz formatki w SOLIDWORKS.

Pozdrawiam,
Kajetan Sekuła
 
2020-09-15, 20:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
dziekuje za odpowiedź ale ona nie wyczerpuje tematu.

Po otwarciu części wybieram Make drawing from Part/Assembly

Natepnie otwiera mi sie rysunek ale beż żadnej templatki. Ustawiony jest na Custom sheet size

Chciałbym aby było ustawione na Standard sheet size z wybraną ode mnie templatką.

Nie pamietam jakie kroki nalezało poczynić aby tak sie działo za każdym razem kiedy robie z części/złożenia rysunek.

Ktoś pomoże?
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2020-09-15, 21:36
Pomógł 10 raz(y).
Cześć,

należy zrobić dokładnie tak jak Paweł opisał powyżej.
Jeśli coś nie jest jasne dla Ciebie to skorzystaj z tego artykułu który podesłałem powyżej, w którym pokazane jest krok po kroku jak należy przygotować szablony i formatki.

Reasumując:
Przygotowujesz pusty(tj. bez podpiętej formatki) szablon rysunkowy.
Po wywołaniu tego szablonu jak będziesz chciał tworzyć rysunek, program zapyta o wskazanie formatki.
Jeśli masz zapisany szablon wraz z formatką, należy kliknąć PPM na użytą formatkę i wybrać "właściwości', następnie wybrać formatkę której potrzebujesz.

Pozdrawiam,
Kajetan Sekuła
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT