SolidWorks >> Rysunki >> Menu rozwijalne
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2021-12-03, 20:48
Pomógł 0 raz(y).
Nie wiem co się przestawiło w programie ale teraz kiedy próbuję wymiarować za pomocą inteligentnego wymiarowania, to rozwija mi się cała lista opcji wymiarowania i muszę wybrać jedną z nich aby postawić wymiar:

Poprzednio działało to tak, że po kliknięciu na ikonę wymiarowania od razu mogłem stawiać wymiar.

To samo dzieje się z innymi opcjami, zapisywanie:

otwieranie:

i np. opcje:


Gdzie można to zmienić w Solidzie?
PS.
Zauważyłem natomiast, że po zmianie na ikony z napisami wymiar po kliknięciu działa od razu:

Do tego po lewej stronie pojawił się pasek ikon, których nie potrafię wyłączyć ani nawet przesunąć. Nie wiem co oznaczają bo po najechaniu na nie kursorem myszy nie pojawia się żaden opis. Tylko po naciśnięciu drugiej od góry rozwija się pasek pokazany na prawo.

Co oznaczają te ikony i jak można się ich pozbyć?
Nawet reset wszystkich ustawień do domyślnych nie zmienia sytuacji.
 
2021-12-07, 05:15
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Kliknij i rozwiń "opcje" następnie kliknij "dostosuj" odznacz zablokuj menadżera......
Zamknij okno i usuń pasek.



Pozdrawiam.
 
SW 2018 SP5
2021-12-07, 18:17
Pomógł 0 raz(y).
No niestety ale to nie jest ta przyczyna.
U mnie ta opcja nie była wcześniej włączona i przełączanie nie zmienia sytuacji.



z paskiem po lewej stronie nie potrafię nic zrobić, ani go przesunąć ani usunąć.

Ikony z menu rozwijalnych zachowują się tak, jakbym za każdym razem naciskał strzałkę po prawej stronie ikonki i niezależnie gdzie ją nacisnę rozwija się menu tak jak po naciśnięciu strzałki.

PS.
Ryłem, ryłem i wreszcie znalazłem. Ta opcja była odpowiedzialna za zablokowanie ikon w sposób, który opisałem wyżej oraz za pojawienie się nowego paska po lewej stronie. Teraz wszystko chodzi jak poprzednio.



"Kazimierz Kazimierz" - dziękuję za podjęcie tematu.
 
2021-12-07, 19:29
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Nie ma sprawy, ważne że udało Ci się rozwiązać problem osobiście.
Po takim zajściu będziesz długo pamiętał co było przyczyną.
Ważne jest to, że podzieliłeś się rozwiązaniem, będzie dla potomnych.
Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT