SolidWorks >> Arkusze blachy >> Linie gięcia
Autor Wypowiedź
--
2013-07-19, 02:43
Pomógł 6 raz(y).
Wiatm.Mam problem z uzyskaniem linii gięcia , rozwija model jednak bez linii gięci nie wiem o co z tym chodzi.Może ktoś mi wyjaśnić poprostu łpoatologią gdzie robię błąd n apodstawie załączonego modelu ? Zainteresowanym pomocą podeślę przedstawiony problematyczny element w celu przeanalizowania gdzie tkwi muj bład. Proszę o kontakt.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-07-19, 07:50
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli profile składają się z różnych segmentów szkicu, (np. jeden z łuku a drugi z linii i łuku) to linii gięcie nie będzie - jest to opisane w helpie.


Niestety to duży minus SW, mieli to poprawić już wiele lat temu... i ciągle tylko obiecują.
 
.
2013-07-19, 11:23
Pomógł 52 raz(y).
Czasami, dlaczego to jeszcze nie rozkminiłem, linie gięcia są ukryte. Rozwiń polecenie 'Rozłożony model' i ewentualnie włącz 'linie gięcia'.
To samo można zrobić w widoku rozwinięcia na rysunku jeśli tam nie ma lini gięcia.
 
--
2013-07-26, 20:59
Pomógł 6 raz(y).
Dzięki za pomoc dorysowałem ręcznie linie gięcia bo musiały oczywiście być w elemencie krawędziowanym, powłaczane też miałem opcje linii a cały urok polegał na tym że płaszczyzny były nierównoległe i przesunięte środki w przeciwnym razie byle programik z neta by tą czynność wykonał. Ale reasumując to jest niedociągnięcie ze strony SW i szkoda że tak beztrosko podchodzą do tematu tworzenia elementów blaszanych bo od tego typu programu oczekujemy między innymi poprawnych rozwinięć,
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT