SolidWorks >> Arkusze blachy >> wyciągnięcie po profilach ?
Autor Wypowiedź
--
2013-09-04, 17:03
Pomógł 6 raz(y).
Witam .

Jakiego narzędzia urzyć do uzyskania takiego elementu w taki sposób jak na widoku. Myślałem o wyciągnięciu po profilach lub po scierzce ale nie wychodzą mi sciany równolegle czyli dokładnie tak jak na przedstawionym pzrykładzie, generalnie chodzi o to jak uzyskać taki element bez przewężenia prześwitu wewnątrz kanału na całęj jego długości .







 
.
2013-09-04, 17:08
Pomógł 52 raz(y).
Najlepiej zrobić pełną bryłę zwykłym wyciągnięciem a następnie poleceniem skorupa usunąć niepotrzebne ściany.
I jeszcze jedno, Jeśli to ma być konwertowane na blachę to musisz zrobić gdzieś przerwy.
 
--
2013-09-04, 18:30
Pomógł 6 raz(y).
Teraz robię szkic 1 potem płaszczyzny i szkice 2 i 3 na końcach i otrzymuje zarys elementów końcowych czyli szkice 2 i 3 oraz oś prowadzącą czyli szkic 1.





potem wyciągnięcie 1 i 2 a następnie robię szkice po przez rzutownie na końce wyciągnięć i dopiero wyciągnięcie po profilach, oczywiście zaznaczam od razu cienkościenność i scalanie iwęc skorupa nie jest mi potrzebna. wychodzi tak :

























ale może jest jakiś inny sposób żeby za pomocą jednej operacji uzyskać taką np. bryłę bo czy przekształcę ją na cienkościenną czy blaszaka to bez znaczenia radę dam jednak to wyciąganie i kombinowanie jest trochę denerwujące.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2013-09-04, 19:32
Pomógł 4 raz(y).
Witam, a nie prościej w tej sposób ? wyciągniecie + skorupa i tylko jeden szkic ?

 
.
2013-09-04, 20:12
Pomógł 52 raz(y).
    Łuszcz Andrzej
    Witam, a nie prościej w tej sposób ? wyciągniecie + skorupa i tylko jeden szkic ?
   


   

Popatrz na post nr2 , czy to nie to samo?
 
--
2013-09-05, 07:05
Pomógł 6 raz(y).
Może i prościej w przypadku gdy oba końce otwarte są identyczne natomiast gdy jeden jest większy to wyciągnięciem prostym nie uzyska się takiego efektu .
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2013-09-05, 21:21
Pomógł 4 raz(y).
Możesz pochyleniem zmniejszyć koniec
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT