SolidWorks >> Arkusze blachy >> dokumentqcja płaska
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
w jaki sposób przygotowuje się dokumentację płaską arkuszy blach?

wszystko w rozwinięciu?

jakiś rysunek złożeniopwy jest konieczny
 
SOLIDWORKS 2018
2013-10-15, 15:01
Pomógł 43 raz(y).
hmm,

Najlepiej rzuty i rozwinięcie a fajnie też izometrię.







 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
nie wiem co jest grane ale po utworzeniu dokumentacji płaskie ze złożenia zapisaniu i po wejściu do złożenia 3 D i zmianie położenia widoku, widoki w 2d ulegają rozsypce.

Wiem że są one ze sobą połączone ale nie może być tak że zmiana położenia złożenia w 3 d powoduje rozsypkę 2d

jest na to lekarstwo?
 
SOLIDWORKS 2018
2013-10-18, 13:21
Pomógł 43 raz(y).
Obrazki wrzuć jakieś.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Obrazki nic nie dadzą, mam złożenie z nadanym ruchem jak utworzę 2d tego złożenia czyli jak mam otwarte dwa pliki 2D złożenia i samo złożenia jak w 3D przesunę jakis ruchomy element wszystko jest automatycznie odwzorowywane w 2d.

Próbowałem już wstawiać złożenie w w opcja widok domyślny /na dole okna przy i wyświetlany i nic
 
.
2013-10-20, 10:14
Pomógł 52 raz(y).
To jest normalne, bo przesunięcie jednego elementu złożenia zmienia to złożenie i musi mieć odwzorowanie w 2D.
Jeśli chcesz zachować jakiś widok w rysunku 2D to nie pomoże zapisanie widoku bo on nie uwiecznia położenia części w złożeniiu tylko ustawienie złożenia względem obserwatora. Do zapamiętania położenia części musisz użyć konfiguracji, w której położenie części złożenia są zapamiętane a widok w rysunku, który ma to pokazywać musi się odnosić do tej konfiguracji. Oczywiście położenie części w konfiguracji musi być ustabilizowane wiązaniami.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT