SolidWorks >> Arkusze blachy >> Rozwinięcie skręconej blachy
Autor Wypowiedź
2014-04-13, 19:19
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Chciałbym wykonać zbiornik blaszany. O ile z górą oraz bokami nie ma problemów bo to zwykłe kawałki blachy to dół sprawia mi już pewne kłopoty (zaz. na niebiesko).



Ponieważ krawędzie boków nie są równoległe dochodzi do skręcenia zewnętrznych kawałków co widać poniżej.





Czy ktoś mogłby podpowiedzieć jak to ugryźć?.

Model 3D aby można było sobie obejrzeć bo nie wiem czy na tych zdjęciech coś widać.
http://www.sendspace.com/file/wyfqr7
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-04-14, 09:21
Pomógł 18 raz(y).
Witam,
Niestety moduł arkusza blach w SolidWorks używa tylko i wyłącznie ścian planarnych, czyli płaskich. Nie jesteśmy wstanie w arkuszu blach zrobić skręcenia tych ścian.
 
SOLIDWORKS 2018
2014-04-14, 09:41
Pomógł 43 raz(y).
Wydaje mi się, że musisz tą blachę podzielić na przynajmniej dwie. No i proste muszą być.
 
--
2014-04-14, 17:55
Pomógł 6 raz(y).
Zrobiłem ten temat wyciągnięciem po profilach w blaszakach.

Oczywiście kozystając z Twojego modelu. Jak chcesz to wrzucę Ci na maila model.







 
2014-04-16, 21:22
Pomógł 0 raz(y).
Wielkie dzięki. Jeżeli masz jeszcze to poprosze o przesłanie na robmit@o2.pl. Zobaczę to sobie na żywo. Ten model co zamieśćiłem był zobiony za pomocą bryły i skorupy jako pokazówka. Probowałęm to zrobić wyciągnieciem po profilach ale widocznie źle do tego podchodziłem.
 
--
2014-04-16, 23:48
Pomógł 6 raz(y).
Jutrpo poszukam bo w pracy go robiłem. Ogólnie to najpierw na Twoim modelu, jego końcach utworzyłem płaszczyzny na nich szkice i skonwertowałem na szkice krawędzie w ten sposób otrzymałem 2 szkice do wyciągnięcia po profilach. Jak jest większy problem z wyciągnięciem, po profilach kombinuj z typem zagiętym i kształtowanym w ostateczności grubośc blachy w drógą stronę tylo trzebapamiętać o odjęciu 2X grubośc od wymiaru modelu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT