SolidWorks >> Arkusze blachy >> Wycinek koła
Autor Wypowiedź
--
2014-04-24, 18:38
Pomógł 6 raz(y).
Czy SolidWorks rozłoży takie coś ? Dodam że raz udało się to dla jednej średnicy i nie wiem czy to był błąd programu czy ja robię coś nie tak.

Link do pliku: http://www.sendspace.com/file/2hll26


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-04-24, 19:57
Pomógł 405 raz(y).
Cięcie prostopadłe kolego!
 
--
2014-04-24, 20:10
Pomógł 6 raz(y).
Załatwiłem temat podzieleniem okręgu na dwa i cięcie raz jedną połową potem drógą i skleiłem w Dxf-ie .

Cięcie prostopadłe zaznaczone miałem Pawle . Dziwnie się zachowuje raz wycina raz nie i to nie wszystkimi średnicami przy średnicy 448 i 548 czasami się udaje jak podmieniam odniesienia wycięcia z odległości do powierzchni zewnetzrnej płaszcza wycinanego a średnice 488 i 598 wogule nie rozwija . Zresztą dałem załacznik może Tobie uda się znaleźć mój błąd. Jeśli rozwinieprzy średnicy 448 a potem zmienie ją na np. 548 to widzi błąd i nie rozwinie .

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-04-24, 21:09
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem Piotrze, czemu tak się dzieje. Podejrzewam, że przyczyna leży w tym, że nie ma po obcięciu krawędzi/ściany nieruchomej. Nie można jej też zamienić bo nie ma takowej w modelu.

Jak podzielisz na dwa to właśnie powstaje krawędź, która może być odniesieniem podczas rozkładania. Pomyślę jeszcze.



Edit:

Potwierdzam, wstawiając cięciwę problem znika.

 
--
2014-04-24, 21:20
Pomógł 6 raz(y).
Też miałem na myśli jakąś krwędż dzieląc na połowy i to właśnie w tą stronę, często używam teg rozwiązania w problematycznych sytuacjach tylko dziwi mnie fakt dlaczego raz rozwija a raz nie nawet przy tej samej średnicy . Jeśli mam już taki model w którym rozwija tą częśc i usunę operacje do samych szkiców i wykonam wszystkie z powrotem to okazuje się że nie rozija tego samego . Próbowałem zauważyć co robię inaczej i nic nie stwierdziłem niby tak samo a raz rozwija raz nie.
 
--
2014-04-24, 21:33
Pomógł 6 raz(y).
Pawle znalazłem chyba rozwiązanie tego problemu. Teraz rozwija dobrze bez względu na zmiany jakie się dokona.

Odciołem minimalny kawałek 1mm z okręgu i już ma krawędż do rozwijania taka mała różnica 1mm w rozwinięciu nie robi najmniejszej różnicy nawet na wypalarce. hehe pisaliśmy w tym samym czasie.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT