SolidWorks >> Arkusze blachy >> Gięcie na przetłoczeniu
Autor Wypowiedź
2014-07-31, 21:29
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Element który próbuję wykonać z arkusza blachy ma przez pewną swoją długość przeprowadzone wytłoczenie wzmacniające materiał. Następnie element ten jest wyginany,linia gięcia przechodzi przez wytłoczenie, i tu się pojawia problem... Nie mogę wykonać gięcia na przetłoczeniu, próbowałem również zamienić kolejnośc operacji tzn. w pierwszej kolejności wykonać gięcie a później wytłoczenie (stempel był wykonany przy pomocy narzędzi formowania) i efekt był taki że tylko na jednej ścianie zostało wykonane wytłoczenie. Ktoś wie jak wyjść z tego problemu? Poniżej podsyłam zdjęcia trochę innego modelu wykonanego na potrzebę zobrazowania problemu.

Pozdrawiam



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-31, 22:38
Pomógł 405 raz(y).
Najważniejsze pytanie - czemu to ma służyć? Ogólnie przetłoczenia nie są rozwijane w SW, są do tego inne programy. Więc w mojej ocenie może to służyć jedynie wizualnemu przedstawieniu. A to można wykonać np. operacją odciśnięcie (wykonanej po zgięciu).

Jedna uwaga, żeby dało się blachę rozłożyć trzeba przetłoczenie wykluczyć.
 
2014-08-01, 21:41
Pomógł 0 raz(y).
Hmmm... to by tłumaczyło moje niepowodzenia.
Celem jest tylko i wyłącznie wizualizacja, czy używając operacji odciśnięcia na wygiętym elemencie będę musiał posługiwać się dodatkowo operacją Linia podziałowa? Jesteś wstanie Pawle pokazać mi w jaki sposób mam zrobić pręgę wzmacniającą na elemencie poniżej? (kolorem zaznaczyłem początek i koniec pręgi która ma zostać umieszczona)

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-01, 23:04
Pomógł 405 raz(y).
Plik z wersji 2010 w załączniku. http://pswug.info/image/forum/forum_760_8_1595_6757.sldprt

Nie używałem linii podziałowej, chociaż najszybciej można to zrobić linią i odsunięciem powierzchni o zero. Następnie pogrubieniem powierzchni i dalej odciśnięcie, metod jak zawsze jest wiele.
 
2014-08-13, 15:36
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki wielkie za pomoc!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT