SolidWorks >> Arkusze blachy >> Dziwny kształt podtłoczenia
Autor Wypowiedź
2014-08-26, 15:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam,mam kolejny problem, po dołączeniu narzędzia formowania, nie wyszedł rządany przeze mnie kształt, co widać na załączonym obrazku. Zrobiłem to w sposób następujący: wcześniej przygotowanym narzędziem odcisnąłem zadany kształt, po czym opcją w arkuszu blachy zaznaczyłem otwór i zadałem mu odpowiednią średnicę i wybrałem opcję: "do następnej" Gdzie popełniłem błąd?




 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-26, 15:55
Pomógł 405 raz(y).
Poprosimy o plik celem weryfikacji.
 
2014-08-27, 07:10
Pomógł 0 raz(y).
http://pswug.info/image/forum/forum_760_8_1623_6845.sldprt Prosze bardzo
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-27, 07:50
Pomógł 405 raz(y).
Pyt. 1. Czemu operacja formowania nie zawiera otworu?

Pyt. 2. Czy ten otwór ma być przesunięty czy koncentrycznie ze ściętym stożkiem?

Wskazówka: mamy też operację lustra :)
 
2014-08-27, 08:27
Pomógł 0 raz(y).
Już odpowiadam:
1. Nie zawiera otworu,gdyż ma to być otwó przelotowy na ściętym stożku
2. Ten otwór ma być koncentrycznie ze stożkiem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-27, 09:04
Pomógł 405 raz(y).
No to jeżeli mogę coś podwpowiedzieć to wykonaj ten otwór od razu w operacji formowania (można nawet stosować konfiguracje). Różnica jest taka, że zaznacza się ściany do usunięcia.

A druga sprawa, stusuj operację lustra ponieważ część jest symetryczna.
 
2014-08-27, 09:12
Pomógł 0 raz(y).
Żeby było śmieszniej, otwór ma mieć gwint tylko na wysokości stożka i dodatkowo ma być gięty na środku
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-27, 09:33
Pomógł 405 raz(y).
No gwint rozumiem, załatwia się to adnotacją, ale gięcie otworu - to już nie ogarniam...

To może zamiast operacją formowania trzeba to wykonać zwykłymi operacjami, przecież program i tak przetłoczeń nie rozkłada. Na razie to nie wiem jak to ma finalnie wyglądać.
 
2014-08-27, 09:37
Pomógł 0 raz(y).
Nie nie,źle mnie zrozumiałeś Pawle, gięcie ma iść przez środek elementu między tymi otworami i to mi komplikuje sprawe jeżeli chodzi o lustro
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-27, 10:05
Pomógł 405 raz(y).
Wojciech, edytuj operację counter sink emboss i zobacz, w jaki sposób uzyskano otwór przelotowy. Da się to zrobić na tej samej zasadzie.

A co do symetrii, ok - może będzie jakoś jeszcze gięte, ale w załączonym pliku zarówno otwór jak i operacja formowania mogła być odbita w 1 operacji lustra:)
 
2014-08-27, 14:41
Pomógł 0 raz(y).
Z kształtem sobie poradziłem,dzięki za pomoc,ale niestety nie chce mi zrobić operacji lustra, wyskakuje mi komunikat,że nie można utworzyć odbicia lustrzanego indywidualnych operacji arkusz blachy.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-27, 15:55
Pomógł 405 raz(y).
Przez przypadek odkryłem, że część wcale nie jest symetryczna... po gdyby była to płaszczyzną symetrii wycinam pół i odbijam (obiekt) lustrem.

Operacje formowania da się odbijać i rozmieszczać w szyku, problematyczny jest otwór ze statusem "do następnej".

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT