SolidWorks >> Arkusze blachy >> Edytowanie parametrów gięcia po imporcie
Autor Wypowiedź
CSWA/CSWP
2014-09-15, 15:26
Pomógł 2 raz(y).
Witam
Czy istnieje jakiś sposób, aby po zimportowanu pliku STEP, móc edytować paramterami gięcia arkusza blachy? (na przykładzie poniższego rysunku)





Mianowicie chodzi o to, że chcicałbym po konwersji nadać własne parametry gięcia. Wykonując to poniższymi sposobami nie uzyskuję zamierzonego efektu.

1. Import pliku > Konwertuj na arkusz blachy > Zagnij wszystkie zgięcia
W tym wypadku uzyskuje rozłożenie, ale nie mogę sterować promieniem ani współczynnikiem K.

2. Import pliku > Usuń i załataj ściany (promienie) > Konwertowanie bryły na arkusz blachy
W tym wypadku mogę sterować paramterami gięcia, jednakże na każdym gięciu mam ten sam promień.
Dodatkowo próbowałem usuwać ściany, dodawać nowe arkusze, które stanowiłyby inne promienie, ale po połączeniu w jedną część, wywala błędy przy próbie rozłożenia blachy.

Czy jest możliwość, aby znaleźć jakiś złoty środek pomiędzy tymi sposobami, albo jeszcze może jakiś inny znacie?
 
.
2014-09-15, 15:49
Pomógł 52 raz(y).
Jest jeszcze jeden sposób, Operacja 'Wstaw zgięcia', ale tu też nie da się edytować każdego zgięcia osobno.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-09-15, 19:38
Pomógł 405 raz(y).
Jeszcze jest Featureworks i możliwość rozpoznania operacji blach.

Notomiast co do Ad2 - masz taki sam promień bo konwersja następuje w 1 operacji.
 
CSWA/CSWP
2014-09-16, 10:11
Pomógł 2 raz(y).
No tak... zapomniałem o Featureworksie, ale to pewnie przez to, że zazwyczaj go pomijam przy imporcie, gdyż za często mi się wysypywał przy skomplikowanych kształtach. Jednakże przy tak prostym gięciu powinien dać radę ;)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT