SolidWorks >> Arkusze blachy >> Lustro części z arkusza blachy
Autor Wypowiedź
2015-02-11, 07:54
Pomógł 0 raz(y).
Nie mogę wykonać lustra części. Część została wykonana przy pomocy arkusza blachy.
Lustro nie działa poprzez:
1) zaznaczenie płaszczyzny lustra -> Wstaw -> Lustro części (komunikat jak na zdjęciu pierwszym)

2) w złożeniu poprzez polecenie Lustro (komunikat jak na zdjęciu drugim)

Jakieś propozycje?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-11, 08:31
Pomógł 405 raz(y).
Czy w szablonie rzeczywiście nie ma zapisanych żadnych rzeczy? Może wystarczy usunać konfigurację wyprowadzoną.

Czy tak się dzieje zawsze czy tylko teraz? Mogę sprawdzić zachowanie u siebie.
 
2015-02-11, 08:51
Pomógł 0 raz(y).
W szablonie nie ma żadnych obiektów. Jest tylko wstepnie ustawiona Konstrukcja spawana oraz Arkusz blachy. Dzieje się tak za każdym razem.

Edit:
Sprawdziłem jeszcze na samych konstrukcjach spawanych oraz na obiekcie bryłowym - też nie działa, więc problemem nie jest chyba sam arkusz blachy. Muszę chyba mieć coś poprzestawiane w swoim szablonie...

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-11, 09:04
Pomógł 405 raz(y).
No to użyj innego szablonu i daj znać.

A co znaczy "wstepnie ustawiona konstrukcja", jeżeli w szablonie dodana jest ikonka konstr. spawanej to może być problemem.
 
2015-02-11, 09:32
Pomógł 0 raz(y).
Próbowalem na innym szablonie i dalej jest to samo. Więc może przyczyna tkwi gdzieś w ustawieniach programu? Jakieś pomysły?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-11, 10:04
Pomógł 405 raz(y).
Podeślij plik i szablon - to ktoś z nas sprawdzi.


U mnie działa, nie spotkałem się z takim problemem...





Ewentualnie przełącz SW na EN, wpisz komunikat w wyszukiwarce - ja innego pomysłu nie mam jak to zweryfikować.
 
2015-02-11, 10:20
Pomógł 0 raz(y).
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_1806_7329.prtdot
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_1806_7330.sldprt
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-11, 10:47
Pomógł 405 raz(y).
Sprawdziłem i jest wszystko ok. Działa lustro w części i w złożeniu.

Pomyślałem przez chwilę, że problelem jest odniesienie zewn. widoczne na pierwszym screenie, ale drugi obrazk nie ma odniesień a też błąd występuje.

Jeżeli problem się pojawił nagle, a kiedyś go nie było, to najmniej kolizyjnym krokiem będzie naprawa instalacji.

Ale sprawdziłbym wcześniej (jak pisałem) ten komunikat.

Tutaj podobny temat: https://forum.solidworks.com/thread/32601

Czyli może jednak program używa szablonu, w którym istnieją jakieś operacje? Jeżeli masz ustawione "użyj domyślnego szablonu" to nie masz wpływu na wybór. Więc może zaznacz "pytaj o wybór" i podczas tworzenia lustra program zapyta o wybór szablonu - wybierz poprawny.
 
2015-02-11, 11:22
Pomógł 0 raz(y).
A gdzie jest opcja "użyj domyślnego szablonu"?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-11, 11:27
Pomógł 405 raz(y).
Ja np. korzystam z różnych szablonów i mam ustawioną nie domyślną opcję. W każdym razie jak robię lustro to mogę wskazać szablon jaki mi odpowiada.

 
2015-02-11, 11:37
Pomógł 0 raz(y).
OK. Udało mi się zrobić lustro w części stosując inny szablon niż standardowy. Ale w złożeniu problem pozostaje, a nie ma możliwości wyboru szablonu. jak temu zaradzić? W złożeniu nic nie kombinowałem ze zmianami szablonów, więc jest standardowy z SW.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-11, 11:43
Pomógł 405 raz(y).
Zaznaczenie "zawsze pytaj" skutkuje tym, że tworząc lustro w złożeniu pyta mnie o szablon części. Przynajmniej u mnie tak jest.
 
2015-02-11, 11:53
Pomógł 0 raz(y).
OK. Teraz już wiem co i jak. W szablonie miałem już od razu wstawioną Konstrukcję spawaną i Arkusz blachy. Jak to pousuwałem wszystko działa OK. Paweł dzięki wielkie za fachową pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT