SolidWorks >> Arkusze blachy >> Rozłozony model ciągle 3D
Autor Wypowiedź
--
2015-03-23, 19:55
Pomógł 6 raz(y).
Witam.

Mam problem z rozłożonym modelem w rysuku, model się rozwija i do dxf-a zpisuje jako płaski .

Chcąc zrobić szkic do gęcia w widokach gdzie powinien być rozłożony jest ciąle jakop bryła,co może być tego przyczyną ?



 
2015-03-23, 20:02
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Podeślij ten plik, to zobaczymy gdzie tkwi błąd.
 
--
2015-03-23, 20:11
Pomógł 6 raz(y).
Ok wysyłam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-23, 20:18
Pomógł 405 raz(y).
Podczas tworzenia rysunku generowana jest konfiguracja wyprowadzona Rozłożeony-model, sprawdź w tej konfiguracji, czy przywrócona jest ostatnia ikonka w drzewie, która odpowiada za rozwinięcie płaskie.
 
--
2015-03-23, 20:22
Pomógł 6 raz(y).
link do modelu .

http://chomikuj.pl/piomon1/szkic+3D-z+otworami+wentyl,4667767331.SLDPRT
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-23, 20:48
Pomógł 405 raz(y).
Piotr, daj tutaj (pswug) ten plik a nie na jakiegoś chomika, ze pół roku go tam nie bedzie...
 
2015-03-23, 20:58
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Jedną opcję miałeś wygaszoną i w dokumentacji 2D powinno wyglądać to tak:



Tu masz gotowy plik.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_1865_7494.zip
I tak jak Paweł napisał, pliki zamieszczaj tutaj i najlepiej w ZIP.

Piotr, nie wiem jak jest u Ciebie we firmie, ale to u mnie by nie przeszło. Po wypaleniu i gięciu na prasie krawędziowej, wymiary nie będą sie zgadzać, Jest u mnie w firmie zasada, jaka grubość materiału taki promień (wewnętrzny) gięcia, no i odpowiedni współczynnik "k" będziesz miał problem, pytaj.

Pozdrawiam.


 
--
2015-03-23, 21:38
Pomógł 6 raz(y).
Tak doskonale wiem o tej zasadzie w tym przypadku powinno być R wewnęrzne minimum =3 a co do współczynnika osi obojętnej K to jest aluminium.

Model jest doświadczalny, detal też niewielki chodziło raczej o jak najmniejsza szczelinę, a prawdę mówiąc to jest już prototyp zrobiony i zgadza się z oryginałem co do promienia tofacet giął to w imadle więc promienia R3 też nie uzyskał bo i jak bez stempla i matrycy.

Chodzi mi o wygenerowanie rysunku jak kolejno i pod jakimi kątami ma zaginać a ręcznie to bez sensu skoro wcześniej takie żeczy robiłemw programie.

Dzięki za szybką reakcję Koledzy zaraz sprawdzę co miałem żeczywiście wygaszone i dlaczego.
 
2015-03-23, 21:44
Pomógł 36 raz(y).
    G Piotr
   
    Model jest doświadczalny, detal też niewielki chodziło raczej o jak najmniejsza szczelinę, a
    prawdę mówiąc to jest już prototyp zrobiony i zgadza się z oryginałem co do promienia tofacet
    giął to w imadle więc promienia R3 też nie uzyskał bo i jak bez stempla i matrycy.


Szczelinę zmiejszyć można klikajac na ikonę w arkuszu blachy "narożniki" i jest tam kilka rozwiązań.
 
--
2015-03-24, 19:39
Pomógł 6 raz(y).
Problem rozwiązany, leżał po stronie konfiguracji przypadkiem wygaśłem widoczność rozłożonego modelu. Jeśli klikałem na widok rozłożony to i tak ta konfiguracja pokazywała nadal bryłę.

Dzięki.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT