SolidWorks >> Arkusze blachy >> Odgięcie wyciągnięte po ścieżce
Autor Wypowiedź
SOLIDWORKS 2018
2015-05-27, 10:44
Pomógł 43 raz(y).
Zastanawiam się czy można narysować kanał prostokątny za pomocą "Odgięcie wyciągnięte po ścieżce" tak aby na krawedziach przy zmianie kierunku nie było zaokrąglenia tylko po prostu ścięcie (dwusieczna)?

Jak tu za pomocą powierzchni



a nie jak tu z apomocą blach


Macie może jakiś patent na rysowanie takich kanałów a blach? Tzn. czym najszybciej zamodelować.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-27, 11:25
Pomógł 405 raz(y).
Konstrukcja spawana?
 
SOLIDWORKS 2018
2015-05-28, 07:58
Pomógł 43 raz(y).
Myślalem, że może taki szkic (profil) solid przyjmie, ale nie przyjął (w konstrukcji spawanej).

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-28, 08:13
Pomógł 405 raz(y).
Ale jak to dokładnie ma wyglądać? Jakiś obrazek? Nawet jeżeli jest to z blachy to i tak się nie da rozłożyć, tzn. niby odgięcie po ścieżce da się w programie rozwinąć - gorzej w praktyce...to samo dotyczy zgięcia krawędzi nieliniowej - nie wiem kto ten program pisze.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-05-28, 08:28
Pomógł 43 raz(y).
W praktyce taki kanał (same płaskie blachy)



który na późniejszym etapie będzie się załamywał



i zmieniał przekroje (rozszerzał, zwężał).

Szukam po prostu sposobu na szybkie zamodelowanie.
 
--
2015-05-29, 00:21
Pomógł 6 raz(y).
Witam.

Ja sobie radzę w takich przypadkach następująco :

1. Szkic jako prowadzący na nim wieszam szkice przekrojów odpowiednio ustawając ich płaszczyzny chodzi o dwusieczną kąta.można i zrobić to oczywiście na szkicu 3D ale ja tam wolę tak .



2. Wyciągnięcie po profilach i tu dwie sprawy wyłączamy scalanie wtedy wyjdzie dwusieczna na każdym końcu detalu, potem cienkie scianki tylko do środka oczywiście o grubosc blachy .



3. Zaznzczasz interesujcą Cię scianę i eksportuj do DxfDwg. Masz wewnętrzną blachę gotowa odciętą o grubość blachy(podświetlona na niebiesko) czyli do spawania na pachwinę i tak po kolei. Ten przypadek się sprawdza do rozkrojów blaszanych mimo iz nie jest modelowany jako konstrukcja blachowa. Wiele razy nim w nietypowych sytuacjach sobie pomagałem i zawsze detale po wypalarce były ok. W płaskich nie ma wspólczynników K itp. więc po co się katować w module blaszanym.



Jeśli chcesz to podeślę Ci ten model jak coś nie jest widoczne w drzewie. Jak widzisz detal zmienia swoje wymiary 4 razy myślę że bardzo żadko wykożystuje się w praktyce aż takie dziwactwa ale i te w ten sposób da się rozłożyć.

Pozdrawiam.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-05-29, 07:33
Pomógł 43 raz(y).
No dzięki. Jest to jakieś wyjście z sytuacji.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT