SolidWorks >> Arkusze blachy >> Generowanie rozłożeń
Autor Wypowiedź
2015-06-29, 14:47
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,

jest jakiś sposób którym można oznaczyć wierzchnia stronę blachy oraz kierunek walcowania (szlifu)?
Chodzi o to, aby po wygenerowaniu nie trzeba było obracać bądź odbijać DXFa.

Tak na boku to kolega kiedyś nie sprawdził i zaufał wygenerowanemu plikowi i bolało to firmę (i kolegę :))
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-29, 15:45
Pomógł 405 raz(y).
Edytując operację rozłożony model można zmieniać płaszczyznę nieruchomą oraz kierunek ziarnistości.
 
--
2015-06-29, 16:00
Pomógł 6 raz(y).
Witam.

Jeśli stworzył dokumentacje gdzie pokazał kolejność gięć i poszczególne kąty to jak mogli skopać coś że aż bolało ?

Nawet generując rozwinięcia krawędziowane raz w jedną raz w drógą nie da sie na wypalarce naznaczyć lini gięcia z obu stron blachy dlatego powinni giąć wg dokumentacji a SW bardzo ładnie to generuje.
 
2015-06-30, 07:44
Pomógł 0 raz(y).
Piotrze
Z tego co mnie pamięć nie myli to istotne było wykończenie powierzchni (szlif bądź poler) no, ale w dokumentacji także zrobił lustro.

Pawłe
Jak zwykle szybka odpowiedź :) tylko nie bardzo działa oznaczenie kierunku ziarnistości. Wyeksportowałem dwa razy ten sam plik wybierając krawędzi prostopadłe do siebie i nie miało to wpływu na utworzony DXF.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-30, 08:42
Pomógł 405 raz(y).
To jedynie nadawanie koloru/tekstury dla ścian i później odpowiednie pokazanie w rysunku (nie w trybie ULU) lub stosowna adnotacja w samym rysunku. Innej opcji nie widzę.
 
2015-06-30, 10:47
Pomógł 0 raz(y).
Jeśli chodzi o rysunek to nie ma żadnych problemów, można obrócić w każdym kierunku.
Chodzi mi głównie o zapisywanie do DXFa.
No ale skoro nie ma rozwiązania to przynajmiej wiem jak zmienić wierzchnią stronę :)
 
2023-03-02, 21:15
Pomógł 0 raz(y).
Cześć najdroższa,

Do You Speak English? Miło mi cię poznać. Nazywam się Sherri Gallagher. Jestem oficerem armii USA. Chciałbym się z tobą zapoznać. Naprawdę chcę wyrazić moje zainteresowanie. Szukam prawdziwych i znaczących intymnych relacji. Będę zadowolony, jeśli wyślesz mi e-mail na mój prywatny adres e-mail (sgjoforce@gmail.com). Prześlę Ci moje zdjęcia i opowiem więcej o sobie i moich planach na przyszłość. Dużo miłości, jak mam nadzieję usłyszeć od ciebie wkrótce.
Sherri Gallagher
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT