SolidWorks >> Arkusze blachy >> Wydzielenie pojedynczego rozłożenia
Autor Wypowiedź
2015-08-27, 09:51
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,

jest jakiś sposób, aby wydzielić pojedyńcze rozłożenie, aby móc oddzielnie wyeksportować ścianę?
Z reguły poprostu rysowałem oddzielny element, ale łatwiej byłoby wydzielić z zamodelowanej całości w przypadku kolizji na rozłożeniu.

Przykład:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-08-27, 12:20
Pomógł 405 raz(y).
Przecież od razu podczas odginania będzie sygnalizowany błąd rozłożenia, jasne jest że nie da się tego wykonać z jednego kawałka. Nie bardzo wiem do czego zmierzasz, to o co pytasz da się wykonać ale po co tak robić?
 
2015-08-27, 13:01
Pomógł 0 raz(y).
Błędu nie sygnalizuje, ale to tak na boku.
Chodzi mi o to aby z takiego modelu wyeksportować dwa DXF, które po zagięciu się zespawa razem.
Doszedłem do tego, że można w liście zagięć wygasić konkretne rozłożenie i rozłożyć całość, a następnie wyeksportować ścianami.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-08-27, 13:10
Pomógł 405 raz(y).
Ściany można eksportować niezależnie od tego, czy część jest arkuszem. Do podziału służy linia podziałowa. Które ściany mają być eksportowane i jakie są kryteria podziału?
 
2015-08-27, 13:33
Pomógł 0 raz(y).
Kryterium to jak najmniej spawania :) czyli oddzielona powinna być krótsza z nachodzących na siebie ścian.
 
CSWA/CSWP
2015-09-03, 11:31
Pomógł 2 raz(y).
Jeżeli potrzebujesz otrzymac 2 obiekty bryłowe (blaszane) to w tym przypadku ja robię np tak:
Usuwam operacją wycięcia promień między podstawą a ogięciem. Wtedy powstają 2 obiekty blaszane. Następnie tylko wydłużam odpowiednio ściany, tak by można było pospawać.
 
2015-09-09, 11:52
Pomógł 0 raz(y).
    Płoński Mateusz
    Jeżeli potrzebujesz otrzymac 2 obiekty bryłowe (blaszane) to w tym przypadku ja robię np tak:
    Usuwam operacją wycięcia promień między podstawą a ogięciem. Wtedy powstają 2 obiekty
    blaszane. Następnie tylko wydłużam odpowiednio ściany, tak by można było pospawać.

Znam to rozwiązanie Mateuszu :) do tej pory także z niego korzystałem, ale myślałem że w jakiś sposób można wykorzystać wygaszenia pojedyńczych odgięć do eksportu dxf.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-09-09, 12:58
Pomógł 405 raz(y).
Przecież operacje można wygaszać, również można wygaszać pojedyncze zgięcia. Nie wiem tylko czy warto się bawić, szybciej wykonać linię podziałową i wskazać właściwą ścianę.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT