SolidWorks >> Arkusze blachy >> Problem z odgięciem krawędzi
Autor Wypowiedź
Makom
2010-09-01, 18:53
Pomógł 0 raz(y).
Przepraszam temat umieściłem poprzednio w złej grupie. 
Od pewnego czasu zastanawiam się jak wykonać odgięcie krawędzi w części którą przedstawiam na załączniku. Chodzi o odgięcie dwukrotne (kąt 90 ) krawędzi czołowych i górnych modelu. Krawędzie czołowe muszą tworzyć jedną ciągłą płaszczyznę (muszą być po odgięciu zespawane). Mam SW 2008.
Dodaję nowe rysunki bo chyba nie zostałem zrozumiany. Chodzi mi o odgięcie tych zaznaczonych na żółto krawędzi , dwa razy tak jak szkic na czerwono.
Andrzej

 
Panienka do wszystkiego
2010-09-01, 23:19
Pomógł 66 raz(y).
Sory, ja nadal nie moge skumac o co Ci biega - po zoltych krawedziach ale jak???
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-09-02, 06:03
Pomógł 405 raz(y).
Odgięciem dookolnym - nie mniej na zgięciach (promieniach) będzie przerwa.
 
Makom
2010-09-02, 07:31
Pomógł 0 raz(y).
Ja dodam dodatkowe rysunki. Problem jest taki (będzie widać na dodatkowych rysunkach), że tam występują kąty nieproste. Poza tym odgięcia czołowe muszą być w jednej płaszczyźnie, ewentualne przerwy będą uzupełnione później. Element ten wykonany  został metodą "rzeźbienia" prób i błędów. Interesuje mnie czy jest możliwe takie zaprojektowanie aby po wycięciu blachy dałoby się go zagiąć na gotowo. 
Płaszczyzna czołowa musi przylegać do płaskiej ściany.


 
Makom
2010-09-02, 16:18
Pomógł 0 raz(y).
Jeszcze raz dzięki za film dzięki któremu prawie udało mi się wykonać element. Mam problem który przedstawiam w załączniku. Próbowałem różnych ustawień zgięcia. Podobny komunikat miałem w innych zgięciach , po ustawieniu rozerwania już jest dobrze. W tym nie skutkuje. Co może z tym być?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-09-02, 16:45
Pomógł 405 raz(y).
Pod prawym klawiszem można wygasić konkrtene (błędne) zgięcie, wówczas rozłożą się pozostałe. A błąd może dotyczyć podcięcia, być może przerwy - trzeba to sprawdzić.
Proszę o przeniesienie tego tematu do działu blach aby utrzymać porządek na forum. Tam też w razie potrzeby będziemy kontynuować wątek :)
 
Makom
2010-09-02, 18:00
Pomógł 0 raz(y).
Jak go przenieść?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT