SolidWorks >> Arkusze blachy >> Przetłoczenie na rurach zwijanych z blachy
Autor Wypowiedź
-
2017-08-28, 15:53
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,
Wykonuję w SolidWorks rury zwijane z blachy jak na zdjęciach poniżej:
https://image.ibb.co/kMSuxQ/14_0.jpg
Chciałbym wykonać te elementy łącznie z widocznym na zdjęciach przetłoczeniem w poprzek rury, aby przy rozłożonym modelu był uwzględniony naddatek niezbędny do wykonania przetłoczenia.
Proszę o propozycję rozwiązań wykonania takiego modelu. Osobiście próbowałem odgiąć rurę, wykonać przetłoczenie i znów zawinąć - bezskutecznie. Natomiast funkcja odciśnięcia nie jest uwzględniania przy rozkładaniu modelu.

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-08-28, 16:18
Pomógł 405 raz(y).
Nie da się tego wykonać w SOLIDWORKS ponieważ nie jest to gięciem i program tego nie obsługuje. Tzn. jest to możliwe do "narysowania" ale bez możliwości sensownego rozłożenia z uwzględnieniem odkształceń materiału.

Do przetłoczeń są różne programy, w tym BlankWorks, Logopress, 3DQuickForm i inne.
 
Inżynier wsparcia technicznego CAD i SIM w firmie SOLIDEXPERT
2017-08-28, 22:03
Pomógł 2 raz(y).
Ośmielę się nie zgodzić z moim przedmówcą, bo to nie jest takie przetłoczenie.

1. Przekrój
2. Ścieżka
3. Przerwanie ścieżki
4. Odgięcie wyciągnięte po ścieżce
5. Voilà
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-08-28, 22:47
Pomógł 405 raz(y).
Kolego, jak popracujesz trochę z maszynami do blach to zrozumiesz co mam na myśli, bo to że się da "namalować" w programie to już napisałem. Ale pewnie niewiele masz do czynienia z praktyką.

Zrób sobie taki oto przykład, blacha z otworem i odgięcie krawędzi. Jeżeli dalej nie rozumiesz problemu to niestety. Odgięcie krawędzi nieliniowej z przeliczeniem naddatku metodą konwencjonalną lub wyciągnięcie po ścieżce dla blach jest nieporozumieniem...

 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2017-10-10, 20:13
Pomógł 4 raz(y).
Dokładnie, zgadzam się w teorii można "namalować" wszystko jednak praktyka to weryfikuje czasem o 180 stopni inaczej.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT