SolidWorks >> Arkusze blachy >> Kostka z blach
Autor Wypowiedź
2018-10-23, 21:50
Pomógł 0 raz(y).
czy jest możliwość wykonania elementu tak jak na rys. 1 bez rysowania ścian tylko stworzenie np. kostki zastosowania skorupy i dodania rozcięć (dodaje rozcięcia ale nie potrafią się zrobić tak jak na rys. 1) często w pracy takie różne elementy spawamy dlatego chciałbym jakoś przyśpieszyć proces rysowania.
Przypomnę że ma to być element wykonany z 3 szt blach nie zginany tylko pocięte blachy i z sobą spawane.



Jeśli rysuje sześcian to wygląda to tak. Nie wiem jak zrobić wycięcia na spoinę.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-10-24, 11:20
Pomógł 405 raz(y).
To w końcu ma być z 5 kawałków czy z 3?
Da się to zrobić tak czy inaczej ale nie w jednej operacji.
 
2018-10-24, 11:43
Pomógł 1 raz(y).
A nie lepiej narysować blachę i zrobić złożenie ???(jeżeli ma to wyglądać tak jak na 1 zdj?).

Dobrze zrobione złożenie i po zmianie wym blachy samo się zaktualizuje do nowych wym.

Przynajmniej moim zdaniem :):)
 
2018-10-24, 18:56
Pomógł 0 raz(y).
z 5 części.
Akurat nie koniecznie złożenie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż podałem tu prosty przykład. Czasami mam do wykonania lej w różnych kształtach.
 
2018-10-25, 11:15
Pomógł 5 raz(y).
Tak jak mówił Paweł, z jedną operacją raczej nie da się tego zrobić. Jeśli są to w miarę podobne złożenia spawalnicze to można, by się pokusić o zrobienie szablonu części i w nim tylko zmieniać wymiary. Przydatnym może też być projektowanie wieloobiektowe, poniżej screen jak to mogłoby wyglądać:



Masz wtedy każdą blachę pogrupowaną w liście elementów ciętych i całkiem spore możliwości projektowania
 
SOLIDWORKS 2018
2018-10-26, 08:37
Pomógł 43 raz(y).
Można też konwertować te 5 ścian na arkusz blachy.











 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-10-27, 13:08
Pomógł 405 raz(y).
Trzy operacje, 4 parametry w równaniach - całość sterowana z pliku notatnika. Ale w sumie nie wiem, czy to jakiś challenge, że ma być mniej, czy szybciej czy lepiej? To pojęcia względne...

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT