SolidWorks >> Arkusze blachy >> Arkusz blachy jako operacja w design library.
Autor Wypowiedź
2018-10-31, 09:40
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,
Czy jest możliwość stworzenie operacji w bibliotece, która będzie mi generowała automatycznie na pdst. szkicu, pkt. linii etc złożoną blachę?
W pomocy SW doczytałem że operacje na powierzchniach nie mogą być dodawane do biblioteki. Podobnie chyba jest z blachami. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?
Mój problem wygląda następująco- realizujemy dużo projektów gdzie jednym z elementów są ściany wykonywane z blachy giętej. Sama blacha różni się tylko jednym wymiarem- szerokością. Na dzień dzisiejszy mam stworzoną część w bibliotece którą każdorazowo dostosowuje do projektu. Jednak są sytuację gdzie przeprojektowujemy wymiary kilkukrotnie- większość części opiera się na szkicu szkieletowym, który aktualizuje nowe wymiary. Problem mam ze ścianami.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-10-31, 11:40
Pomógł 405 raz(y).
Blach nie da się dodać do biblioteki.

Więc proponuję zrobienie porządnego layoutu (i np. sterowanie z tabeli
Excela) albo przyjrzenie się makrom.

Ale bez podglądu modelu trudno się odnosić do zapytania...
 
2018-10-31, 22:49
Pomógł 0 raz(y).
W załączniku plik poglądowy. W skrócie są to pudełka z blach włożone w siebie. W zależności od rodzaju "zamek"- odsunięcie na mocowanie kolejnej ściany może być z lewej lub/i prawej strony albo w ogóle go nie być. Zmienną jak już pisałem jest szerokość.
Konfigurację i excel raczej odpadają ze względu na zbyt dużą zmienność.
Jeżeli chodzi o makra - proste które zapisują plik w dwg/ pdf albo coś takiego potrafię zrobić ale tutaj nie wiem nawet jak się za to zabrać. Czy jest jakaś dobra książka o makrach SW?
http://pswug.info/image/forum/forum_760_8_2941_9889.sldprt
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT