SolidWorks >> Arkusze blachy >> Problem z wykonaniem zawinięcia bariery
Autor Wypowiedź
Makom
2011-04-13, 20:48
Pomógł 0 raz(y).
Mam barierę wykonaną przez odgięcie bazowe. Chciałbym koniec takiej bariery zawinąć tak jak na rysunku "zawinięcie". Próbowałem wyciąć środkową część bariery i zawinąć w kilku gięciach ale mi się nie udało. Jako to należy wykonać aby później rozwinąć barierę na blachę płaską. Pozdrawiam Andrzej
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_380_2366.zip
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-14, 09:24
Pomógł 405 raz(y).
Ja zrobiłbym to operacją "gięcie", która oczywiście nie ma nic współnego z blachami, po prostu będzie wyglądało jak na załączonym rysunku.
W SoliWorksie nie da się tego rozwinać, chodzi o przeliczenia zgięcia na zgięciu (czyli wówczas już to nie jest gięcie). Oczywiście można nacinać - ale po co? W rzeczywistości nie ma tam nacięć a długość i promień tej końcówki bez rysowania można wzynaczyć. Na modelu nie jest dobrze zrobione, wyciąć trzeba całe zgięcie - w takim profilu pozostać mogą tylko proste odcinki - więc tak czy inaczej będzie to duże urposzczenie.

BTW. Od razu przypomina mi się wypadek Kubicy, gdzie podobna bariera wyłączyła go ze startów  F1 - a szkoda, bo bolid tegoroczny jest naprawdę niezły (sorry za tę dygresję, ale jestem miłośnikiem wyścigów)
 
k
2011-04-15, 21:41
Pomógł 0 raz(y).
Narysować jako arkusz blachy i giąć, chyba jest najlepszym rozwiązaniem.
A tak a propo, jak się wstawia cześć-złożenia aby było widać jak u kolegi Pawła ? Czy trzeba zapisac pod innym plikiem ? W jaki sposób się to robi , bo nie mam bladego pojecia, więc proszę o łopatologie.
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-16, 12:52
Pomógł 405 raz(y).
@gigo - nie rozumiem pytania...
 
k
2011-04-16, 22:57
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Chodzi mi o ten widok w poście Twoim, jak to się wstawia tu na forum.
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-18, 15:58
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli chodzi o wstawianie obrazków tutaj>>  jest opis.
 
k
2011-04-20, 20:08
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Jeżeli chodzi o wstawianie obrazków to
    tutaj jest opis.


Jeśli można poprawić ten link do obrazków, to bardzo proszę.

Dziękuję bardzo.



PAWLE, mam pytanie zwiazane z wymiarowaniem części, otóż jest czasami tak że wymiarując jakiś detal, już na formatkach, najeżdżamy np na linię i nie jest ona podświetlana ( a wiem, że tak było wcześniej ) i mając blisko siebie np. 3 linie nie zawcze się trafi na tą którą chce się zmierzyć. Czy jest jakieś rozwiazanie na ten problem ? U mojego jednego kolegi jest tak samo, a zaś u drugiego jest to podświetlane. Zaznaczam że resetowałem ustawienia w opcjach, ale nie pomogło. SW 2011.

Pozdrawiam Wszystkich.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-10, 07:42
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem, zgaduję że chodzi o dynamiczne podświetlanie z menu opcje ogólne > wyświetlaj/wybór.

A co do bliskiej odległości wielu krawędzi - polecam klawisz "G".
 
k
2011-05-10, 20:03
Pomógł 0 raz(y).
Mam zaznaczone w pracy tak samo jak u kolegi obok, ale nie stety nie działa mi to, a koledze obok działa choć ma XP. W domu jest bez zastrzeżeń. w pracy mam Windows 7 64, a w domu Windows XP 32. Wcześniej mi to działało, a badzo jest pomocne, resetowałem ustawienia dziś ale nic to nie dało. Czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie ?

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-10, 20:37
Pomógł 405 raz(y).
Wersja systemu x32 lub x64 raczej nie ma znaczenia. Myślę, że prędzej różnica w service packu. Ale w dalszym ciągu nie rozumiem trudności w zaznaczeniu linii, bo albo się da zaznaczyć albo nie. Co znaczy, że jak ich jest wiele, to jest trudno? Gdybym mia 100% pewności, co jest nie tak może byłoby łatwiej coś pomóc.

Może zróbcie test, skopiuj od kolegi klucz HKEY_CURRENT_USERSoftwareSolidworksSolidWorks 2011.

Uwaga, zawsze przed ręczną edycją rejestru robi się kopie bezpieczeństwa.
 
k
2011-05-10, 21:44
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Wersja systemu x32 lub x64 raczej nie ma znaczenia. Myślę, że prędzej różnica w service packu.
    Ale w dalszym ciągu nie rozumiem trudności w zaznaczeniu linii, bo albo się da zaznaczyć albo
    nie. Co znaczy, że jak ich jest wiele, to jest trudno? Gdybym mia 100% pewności, co jest nie tak
    może byłoby łatwiej coś pomóc.
   
    Może zróbcie test, skopiuj od kolegi klucz HKEY_CURRENT_USERSoftwareSolidworksSolidWorks 2011.
   
    Uwaga, zawsze przed ręczną edycją rejestru robi się kopie bezpieczeństwa.

Witam. Koledzy (4) mają SW 32 a ja już 64 bo na Windows7 bo mam najświeższy komputer.. Mam zaznaczone, aby były linie podświetlane. Sprawdzaliśmy z kolegą i gdy nie jest ptaszek zaznaczony (u kolegi jednego czy drugiego) to wtedy ma tak jak ja, bez podświetlenia lini i to na formatkach, a także nie ma tego w złożeniach i częściach. Nic nie dalo resetowanie wszystkich stron, choć było to zaznaczone przestało dzialać. Pawle, być może masz rację że może być to coś z SP bo ta W7 co jakiś czas ściąga aktualizacje.

Własnie jestem w pracy i zrobiłem powtórna instalację SolidWorks i nie stety jest tak jak bylo wczesniej. Nic nie pomoglo. Chyba ten SP .
 
2011-06-06, 07:54
Pomógł 18 raz(y).
Hmmm, można to zrobić tak (ale należy pamiętać, że zagięty fragment będzie tym bardziej kanciasty im mniejsza będzie ilość zgięć):

1. Narysować główny profil.

2. Wykonać w nim trójkątne wycięcia - kształt i ilość zależne od ilości zgięć.

3. Nagiąć profil w "wierzchołkach" wycięć.






 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-06, 08:27
Pomógł 405 raz(y).
No ok, na tej zasadzie robi się wiele elmentów blaszanych, tylko co z tego?

Jakby w realu istniały takie bariery to ja dziękuję się z nimi zderzyć. Więc albo będzie gładka i nie da się jej wprost rozwinąć w SolidWorks albo będzie wykonana inną techniką umożliwiającą otrzymanie rozkroju ale nie ma to nic wspólnego z barierą, które są przy drogach...
 
2011-06-06, 09:30
Pomógł 18 raz(y).
No ja się zgadzam. Ale z tego co wywnioskowałem, kolega chce z blachy prostymi gięciami zrobić barierkę, bo nie ma możliwości gięcia po łuku wygiętego profilu (co w sumie jest dziwne, przecież te barierki właśnie tak się robi - walcuje wygięty profil, polecam "Polak potrafi" na TVN Turbo - był odcinek o producencie tych barier).

I na szkicu zamieszczonym przez autora wyraźnie widać, że barierka nie jest walcowana tylko właśnie podcinana i gięta.

Ja się nie wypowiadam, czy to jest dobrze, czy nie - odpowiadam na problem autora.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT