SolidWorks >> Arkusze blachy >> Tworzenie narzędzi formowania
Autor Wypowiedź
2011-09-20, 14:23
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Mam problem, nie mogę stworzyć nawet prostego tłocznika do blachy, wykonuję wszystkie czynności jak w pomocy SW

tj. tworzę część, zaokrąglenia itd, potem narzędzie do formowania, wybierz scianę, zapisz jako plik sldftp. Otwieram

element blaszany,bibliotekę, uaktywniam folder, wciągam tłocznik na blachę i kaplica, nie chce zrobić wytloczenia.

tłocznik jest skierowany nie w materiał ale w drugą stronę "od blachy".Robiłem krok po kroku w/g elementu z biblioteki

ale też nie chce działać. Stworzyłem parę elementów ale jest to samo na blasze jest tylko szkic. Dlaczego w bibliotece są

pliki sldprt a w/g pomocy SW należy je zapisywać jako sldftp. jaka jest różnica?. Dlaczego w drzewku pliku sldprt z

biblioteki nie ma narzędzia formowania tylko odrazu szkic do orientacji?. Co robię źle?

Proszę o odpowiedż

Andrzej K
 
Panienka do wszystkiego
2011-09-20, 18:36
Pomógł 66 raz(y).
    Kurant Andrzej
    Witam
   
    Mam problem, nie mogę stworzyć nawet prostego tłocznika do blachy, wykonuję wszystkie
    czynności jak w pomocy SW
   
    tj. tworzę część, zaokrąglenia itd, potem narzędzie do formowania, wybierz scianę, zapisz
    jako plik sldftp. Otwieram
   
    element blaszany,bibliotekę, uaktywniam folder, wciągam tłocznik na blachę i kaplica, nie chce
    zrobić wytloczenia.
   
    tłocznik jest skierowany nie w materiał ale w drugą stronę "od blachy".Robiłem krok po kroku
    w/g elementu z biblioteki
   
    ale też nie chce działać. Stworzyłem parę elementów ale jest to samo na blasze jest tylko
    szkic. Dlaczego w bibliotece są
   
    pliki sldprt a w/g pomocy SW należy je zapisywać jako sldftp. jaka jest różnica?. Dlaczego w
    drzewku pliku sldprt z
   
    biblioteki nie ma narzędzia formowania tylko odrazu szkic do orientacji?. Co robię źle?
   
    Proszę o odpowiedż
   
    Andrzej K




Pliki nalezy zapisywac do folderu C:Program FilesSolidWorksdataDesign Libraryforming tools jako *.sldprt. musza one miec szkic do pozycjonowania.

Pliki *.sldfrp to pliki biblioteczne o rozszerzonych mozliwosciach a nie tylko do tloczenia blachy.

Pozdr. tomek
 
2011-09-20, 18:57
Pomógł 0 raz(y).
Pliki które stworzyłem właśnie tam są zapisywane i obojętnie czy to plik sldprt czy sldftp tak samo przy wczytywaniu z biblioteki na blasze jest tylko szkic, a jaki to ma być szkic do pozycjonowania, muszę sam go nakreślić czy robi to program?.
 
Panienka do wszystkiego
2011-09-20, 19:33
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,



tu masz taki przyklad, ktory zrobilem na szybko - na koncu drzewka jest ten zwykly szkic. Wciagnij z folderu na blache i zobacz czy dziala. U mnie dziala...



http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_491_3225.zip



Pozdr. tomek
 
2011-09-20, 20:28
Pomógł 0 raz(y).
dzięki tomek, działa, u mnie też działa wystarczylo na końcu umiejscowić zwykły szkic i zapisać.

Pozdr. andrzej
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
czy można modyfikować te ktore są już w bibliotece?
 
Panienka do wszystkiego
2013-04-19, 16:19
Pomógł 66 raz(y).
Jak najbardziej - skopiuj pod inna nazwe w windowsie i w SWX sobie dopasuj...

Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT