SolidWorks >> Arkusze blachy >> perforacja blachy
Autor Wypowiedź
............
2012-02-09, 15:15
Pomógł 0 raz(y).
czesc

Jest arkusz 1000x1000 zagiety po luku. wykonuje perforacje fi2 co 10mm. (oczywiscie po odgieciu) komp zamula jak wykonam zagiecie. jaki jest inny sposob na perforacje (sito w blasze)???
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-02-09, 15:35
Pomógł 405 raz(y).
A po co ta perforacja? Nie można zaznaczyć obszaru perforacji i pokazać tylko w jaki sposób wzór jest powtarzalny? Na płaskim do wycięcia można zrobić eksport DWG a w modelu wygaszasz. Zawsze będzie mulić, dlatego tam, gdzie nie musi być takiego szyku to się go wyłącza, np. w konfiguracji. Można zamiast tego dać teksturę (jak z gwintem).
 
2012-05-10, 21:18
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

W firmie mamy SolidWorks 2011, część komputerów SW na systemie XP a część na win 7. Dlaczego ten sam wytłocznik (bo znajduje się na serwerze) w XP wytłacza w blaszy (perforację), a w win 7 już nie. jaka jest tego przyczyna ? Robiliśmy to na 6 koputerach. Załączam podgląd jak to ma wyglądać.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-10, 22:43
Pomógł 405 raz(y).
Nadaje się na zgłoszenie serwisowe. Jeszcze jakby to była wersja 2012 - to rozumiałbym bardziej, bo zmieniły się przetłoczenia i sposób umieszczania, ale żeby od systemu operacyjnego zależało to ciekawe.
 
2012-05-11, 18:47
Pomógł 36 raz(y).
Witam ponownie.

W domu zrobiłem wytłoczenie w SW2011 i wyszło tak:



A tu wykonałem z tego samego wytłocznika ( SW2011) w wersji SW2012 i tu jest poprawnie:



Wspomnę że te własnie perforacje zrobiłem na systemie XP.

Gdzie szukac przyczyny aby rozwiązać problem ?

Czy jest jakies rozwiązanie ?

A co do firmy to wygasła licencja, ale ponoć mają zakupić w nie długim czasie wersję SW2012

Pozdrawiam.
 
2014-04-02, 18:38
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Co do samej perforacji blach nie ma problemu, ale z rurą jest problem, więc mam pytanie.

Czy ktoś wie, jak wykonać perforację od środka rury np. fi 50x2 ? Coś podobnego jak perforacja stopni, ale nie co z mniejszym otworem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-04-02, 19:44
Pomógł 405 raz(y).
Przetłoczenia SW można wykonać wyłącznie na płaskiej ścianie (nie na zgięciu). Może jakąs inną operacją (np. z biblioteki) da się to wykonać, zastanawia mnie tylko po co to robić?
 
2014-04-04, 06:14
Pomógł 36 raz(y).
Witam Pawle.

Dostaliśmy od klienta taką dokumentację DXF z takimi przetłoczeniami i aby wykonać przyrząd, musiałem zrobić model 3D i wg modelu utworzyć przyrząd, który to będzie wykonywał takie przebicia. Oczywiście model wykonałem stosując różne operacje włącznie ze skorupą i na podstawie modelu wykonałem końcówkę do przebijania rur o różnych długościach (na zasadzie dwóch klinów wewnątrz rury). Przypuszczam, że te przebicia są potrzebne do lepszego opuszczania-opróżniania jakiegoś płynu z rur. Na najdłuższej rurze było ich 34x2 co 100mm z obrotem w osi o 90 stopni od wewnątrz rury i z tąd było moje pytanie.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT