SolidWorks >> Arkusze blachy >> Lustro arkusza blachy
Autor Wypowiedź
2012-06-18, 15:10
Pomógł 0 raz(y).
witam

robie lustro arkusza blachy na zlożeniu ustawiam sobie inna orientacje zapisuje w nowym pliku i niby wszystko jest ok. ale w ten sposób powstały element nie rozkałda mi się w arkuszu blachy? wogóle ta opcja rozłóż pali się na szaro i jest niedostępna.

jakiś pomysł jak to zrobić zeby potem moc to rozłożyć na rysunku 2D ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-18, 16:40
Pomógł 405 raz(y).
Bo lustro jako nowa część (nie reoreintowana)jest jakby częścią wstawioną do części. Stąd należałoby ponownie użyć wstaw zgięcia.
 
Panienka do wszystkiego
2012-06-18, 20:09
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,

dobre...., nie ma co. Ja z mojej strony dziekuje za info.

Pozdr. tomek
 
2012-06-19, 09:55
Pomógł 0 raz(y).
a no dobra a jak zrobić takie lustro które bybyło w pełni modyfikowalne, bo to ktore uzyskałem ma drzewko operacji inne w ktorym nie da sie nic zmienić

co ciekawe element rozkłada mi sie wowczas kiedy rozłoże pierwowzór mimo tego że odkliknołem wszystki odnośniki i zerwałem wszystkie połączenia. także wżucam element lustra na arkusz 2D a rozkładam pierwowzór i on mi sie rozkłada równierz. czyli cel osiągniety troche naokoło ale działa.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-19, 10:08
Pomógł 405 raz(y).
Nie do końca rozumiem. Robiłem to wiele x i działa ok.
Zawsze możesz otworzyć część źródłową, wybrać opcję "lustro częsci" i porównać wyniki.

U mnie po przerwaniu powiązania część lustrzana różni się od oryginału operacją przenieść/kopiuj - czyli tą, która zlustrowała żródło i normalnie da się ją rozkładać.
Czyli u Ciebie nie przerwałeś jednak odniesień...skoro są zależne!
 
2012-06-19, 11:12
Pomógł 0 raz(y).
słuchaj a jak robie w ten sposub że z paska biore wstaw lustro części i wtedy mi odrazu zżuca do innego nowego pliku i przerywam wiazani ijest ok ale w drzewku operacji nadal nie moge nic modyfikować mam tylko obiekty bryłowe. Jak zrobić żeby mieć całe drzewko operacji?



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-19, 11:22
Pomógł 405 raz(y).
Przecież jak byk widać, że jest w kontekście (symbol ->).

Ale wyjaśnienie jest takie: odbicie lustrzane części nie jest zaimplementowane dla części wieloobiektowych - czyli nie zrobisz tego inaczej.
 
2012-06-19, 11:50
Pomógł 0 raz(y).
hmm no dobra.

w takim razie prosze cie o pomoc jak to zrobić. żeby mieć lustro takiej cześci z całym drzewkiem operacji.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-19, 14:09
Pomógł 405 raz(y).
Nie znam rozwiązania. Jest to ogranicznie programu, więc albo trzeba "przeklikać" każdy obiekt konwertując na blachę albo może jakimś makrem...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT