SolidWorks >> Arkusze blachy >> KLANO Z WYCIĘCIEM
Autor Wypowiedź
--
2013-02-06, 20:55
Pomógł 6 raz(y).
Witam.

Co takiego dzieje się że nie da rady tego rozwinąć przecierz tnę na przeciw siebie dwoma szkicamii tylko z opcją donastępnego a i tak nie da rady rozwinąć ? Bez przesady że to coś tak skomplikowanego że nie da rady rozwinąć. Cały szkopułw tym że to wycięcie musi być w tym miejscu podział wynika tu ze względów technologicznych .



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-06, 22:31
Pomógł 405 raz(y).
Zrób w odwrotnej kolejności, najpierw blacha a póżniej wycięcie (z opcją prostpadle).
 
--
2013-02-06, 22:37
Pomógł 6 raz(y).
Sprubuje jak mówisz bo teraz prubowałem w konstrukcjach spawanych jako człony konstrukcyjne z edytowanymi szkicami i nawet za pomocą opcji odciśnij nic się nie zmieniło. Czy opcja ,,tnij prostopadle jest gdzieć do zaznaczenia podcza wycięcia czy tylko trzeba usytuowaćpłaszczyzne na której będzie szkic do wycięcia prostopadle czyli stycznie do powierzczhni i równolegle lub prostopale do płaszczyzny głownej?

 
--
2013-02-06, 22:55
Pomógł 6 raz(y).
Znów ukłon w Twoim kierunku Pawle . Dało radę, jednak dziwi mnie dlaczego tak się dzieje czy to jakaś reguła w worksie że najpierw na blaszaka a potem tego typu wycięcia ? Bo naprzykład robiąc tujniki gdzie były też bryły przenikające się docinałem albo powierzczhnię i pogrub albo bryły wzajemnie nawet z czwurnikiem nie było problemów .
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-06, 23:05
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem dlaczego tak jest, ale wiem, że jeżeli coś nie działa sposobem A to musze szybko znaleźć sposób B. Po prostu dobrze jest znać różne sposoby, ale zgadzam się, że powinno działać tym drugim.

W ogóle nie lubię słowa "zbyt skomplikowana geometria" bo jest do dość otwarte pojęcie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT