SolidWorks >> Arkusze blachy >> Magazynek na naboje
Autor Wypowiedź
2013-02-14, 14:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam kilka pytań odośnie zagięć blachy.

1. Dlaczego powierzchnie dwuch blach, stykowe które mają być zgrzane ze sobą, nie mogę ustawić przylegająco do siebie. Gdy zachowuje przestrzeń przylegającą odcinków. Na liście dane operacje zapalają się na żółto.



2. Jak dokonać wybicia wzmacniające blachę, na bocznych powierzchniach ? Chodzi mi o takie wytłoczenia jak w przypadku magazynków M16.



3. Jak wykonać kształtowe zagięcie. To chyba będzie najtrudniejsze do zrobienia. Chodzi mi o zagięcia podobne jak na tym zdjęciu



Jeśli chodzi o wybicia wzmaciające, to chce uzyskać coś takiego jak na poniższym zdjęciu

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-14, 17:11
Pomógł 405 raz(y).
Musi być minimalna przerwa (0,01 czy 0,001mm) pomiędzy blachami, nie dotyczy do dwóch blach w złożeniu.

Co do drugiego pytania, robisz to za pomocą specjalnie przygotowanego narzędzia formowania albo można zrobić do odciśnięciem (lub nawet modelując powierzchniowo) tyle, że te dwie opcje nie pozwolą rozwinąć arkusza, więc lepiej przygotować narzędzie formujące.
 
2013-02-15, 17:44
Pomógł 0 raz(y).
No tak wszystko ładnie pięknie, tylko nie mogę wybić swojego kształtu na magazynku. Przygotowałem geometrię, zapisałem, próbuje przesunąć zapisany kształtownik. Wyskakuje komunikat "Czy próbujesz utworzyć wprowadzoną częśc"
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT