SolidWorks >> Arkusze blachy >> Rozwinięcie helisy
Autor Wypowiedź
--
2013-02-22, 19:33
Pomógł 6 raz(y).
Witam.

Cczy da sie tak zrzutować szkic helisy na walec cienkościenny czyli rurę aby poprzecieciu walca i wstawienu zgięć otrzymać rozwinięcie rzutowanej helisy na rozłożonym modelu ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-22, 21:43
Pomógł 405 raz(y).
Da się to zrobić przy założeniu cięcia prostopadłego. O ile dobrze rozumiemm temat, helisa tworzy jakiś zarys na walcu, po odcięciu niepotrzebnych elementów rozwijam blachę i wychodzi rozwinięcie tej helisy na płasko.

Temat podobny do tego: http://www.pswug.info/tutoriale/4/Blacha_jako_wyciagniecie_po_profilach/
 
--
2013-02-22, 23:34
Pomógł 6 raz(y).
Raczej myślałem o czymś takim.



Cały szkopół w tym żeby otrzymać po rozwinięciu płaskki kawałek blachy z rozwinięrą helisą tak aby można było markingiem podczas wypalania na wypalarce wytraować ścieżkę po której po zwinięciu będzie można prowadzić zwój pióra ślimaka.
 
Panienka do wszystkiego
2013-02-23, 11:30
Pomógł 66 raz(y).
No problem... Cza nieco inaczej. Nie oczekuj za wiele, bo po rozwinieciu otrzymasz linie prosta - toz to rozwinieta linia srubowa.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_8_984_5182.zip

Pozdr. tomek
 
--
2013-02-23, 18:47
Pomógł 6 raz(y).
Raczej chodziło mi o szkic tej chelisy na rozwiniętym kawałku blachy w kształcie prostokąta o wymiarach a=wysokości walca i b= obwodowi koręgu podstawy, ale dzięki za pomoc bo podsunołeś mi pewien pomysł na inne załatwienie tej sprawy może nie do końca tak jak zakładałem na początku ale efekt finalny będzie taki sam z tym że trzeba będzie fizycznie nanieść tą linię na walec.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-23, 19:54
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli blachę przetnę spiralą (zostawiam niedocięte, by był to 1 kawałek) to uzyskam takie coś.
 
--
2013-02-25, 20:17
Pomógł 6 raz(y).
Nie bardzo kojarze jak wyszedłeś z odgięcia bazowego do rury, z powierzchni przez obrót i cienkościenośc to rozumiem ale z odgięcia bazowego ? jak byś mógł to podrzuć mi ten przykład.

Dzięki.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT