SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> szybkie trzy pytania
Autor Wypowiedź
2013-05-21, 22:44
Pomógł 0 raz(y).
witam,

jak w temacie:

1) jak zmienić nazwę przekroju (materiału) pokazującą się tabeli dla nowo utworzonego profilu.
dla przykładu tworze nowe profile z istniejących plików, edytuje je zapisuje pod nowa nazwa,
nie stety w liście dalej widnieje stara nazwa przekroju.
2) tworze konstrukcje z wielo-detaliczna w jednej części, po zapisaniu detali w celu utworzenia rysunku
brakuje mi właściwości elementów w tabeli, jak materiał długość itd.
wstawiam ponownie konstrukcje spawana, ale to nic nie daje, jedynie materiał odczytuje
3) posiadam duża ilość elementów podobnych do siebie i teraz nasuwa się pytanie, czy jest możliwość
skopiowania stylu wymiarowania z jednego elementu do drugiego, aby nie wykonywać tej samej roboty?

Pozdrawiam
Paweł
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-05-21, 23:08
Pomógł 405 raz(y).
Ad1. Należy umieścić opis (najlepiej jako description) we właściwościach w menu plik.

Ad2. Po to ktoś wymyślił konstrukcje spawane żeby z nich nie zapisywać części i nie tworzyć złożeń. Nie da się wprost przenosić właściwości obiektów do właściwości wyprowadzonych części.

Ad3. Do kopiowania stylu służy malarz formatu. Istnieje też coś takowego, jak DesignChecker - do ujednolicenia standardu.

Ale podejrzewam, że chodzi o możliwość wykorzystania całego rys. - to też można zrobić zamieniając odniesienie (podczas otwierania rys. wybiera się inny plik).
 
2013-05-22, 09:50
Pomógł 0 raz(y).
1) mam problem z znalezienie tej opcji, szukam, szukam i nie moge znaleźć, może jakiś preentscreen będzie bardziej pomocny.

2) ja nie tworze złożeń, tworze kratownice jako jedna cześć, zapisuje następnie jej elementy aby utworzyć rysunki na przygotówkę, po zapisaniu nie posiadają własności. Chyba ze jest jakiś inny sposób utworzenia rysunku elementu z konstrukcji spawanej, aby nie zapisywać detali.


3) już zmieniałem odniesienia w stosunku do rysunku z pomocą explorera, ale to działa jeżeli jest jeden element,
problem pojawia się wtedy gdy robię elementy na przygotówkę na A0 i tam umieszczam około 20 elementów.

Pozdrawiam
Pawel
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-05-22, 16:26
Pomógł 405 raz(y).
Ad1'. Menu Plik > Właściwości > Dostosowany i najlepiej jest użyć nazyw Description.

[url=http://help.solidworks.com/2013/Polish/SolidWorks/sldworks/t_Weldments_Creating_a_Custom_Profile.htm?id=51c80302ca594886b015a4d702fe9ae8#Pg0]http://help.solidworks.com/2013/Polish/SolidWorks/sldworks/t_Weldments_Creating_a_Custom_Profile.htm?id=51c80302ca594886b015a4d702fe9ae8#Pg0

Ad2'. Mam na myśli wyprowadzanie części, nie musi być złożenia. Inny sposób to taki, gdzie pokazuje się w rysunku pojedynczy obiekt, można do tego wykorzystać arkusze albo zapisać każdy plik z oddzielną nazwą.


Ad3'. Nie do końca wiem jak to wygląda, jeżeli elementów jest więcej to możnaby podmienić odniesienia ale dla poszczególnych plików składowych złożenia.
 
2013-05-22, 17:57
Pomógł 0 raz(y).
1) bardzo dziękuje

2) nie bardzo chyba rozumiem...dla przykładu, tworze konstrukcje kwadrat z profila. jak zapisać te cztery elementy aby posiadały właściwości. Dla wyjaśnienia, ja zapisuje je bezpośrednio z listy elementów ciętych, zapisz obiekty, potem tworze rysunki. Detale mam, ale jak chce wstawić tabele listy ciecia, nie maja one właściwości.


3) jednak pozostaje żmudne klepanie wymiarów, ale dzięki za info.

Pozdrawiam
Pawel
 
Potrzeba matką wynalazku!
2013-05-23, 20:15
Pomógł 2 raz(y).
Jak dobrze rozumiem chcesz uzyskać coś takiego jak na screenie poniżej. musisz wstawić tabelkę elemetów ciętych.

Następnie zaznaczyć dowolną kolumne i wybrać właściwości elementu z listy elementów ciętych i tam wybrać dostosowana właściwość "descriptions" oraz inne dla pozostałych kolumn.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-05-23, 20:24
Pomógł 405 raz(y).
Konstrukcja spawana jako część wieloobiektowa jest jakby odpowiednikiem złożenia, tylko zamiast komponentów są obiekty. Nie ma potrzeby zapisu/wyprowadzania ich do części.


Jeżeli chcesz zrobić rysunek pojednyczego obiektu wybiera sie widok względeny lub opcję obiekty we właściwościach widoku i wskazujesz tylko ten, który jest potrzebny. Dzięki temu można wstawiać tabelę listy elementów ciętych (odpowiednik tabeli BOM), w której wyświetla się parametry, takie jak długość, kąty cięcia, materiał czy masa.


Co do punktu 3 - umieść jakiś przykład albo chociaż screena.
 
2013-05-24, 08:22
Pomógł 0 raz(y).
Ok, dzięki chłopaki za pomoc, wielkie DZIEKI.

Troszkę to obszedłem i robię odpowiednie stany wyświetlania dla danej belki, tzn. ukrywam zbędne elementy,

tworze dla niej odpowiedni stan wyświetlania i z niego tworze rysunek elementu.
I tak samo dla każdego elementu, trochę jest zabawy ale działa.

Pozdrawiam

PS. i czekam na kolejna ksiazke
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT