SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> z Excela do SolidWorksa
Autor Wypowiedź
2013-06-04, 13:58
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Proszę o odpowiedź, czy jest możliwość przekopiowania danych materiałów do spawania (kształtowników i profili) z arkusza Excel'a do SolidWorksa. Mam na myśli dane dotyczące wymiarów i pola przekroju. Próbowałem zapisać dodatkowy profil do katalogu ISO w "C:Program FilesSolidWorks CorpSolidWorkslangpolishweldment profilesiso" ale program nie "widzi" zapisanych części pomimo, że są one zapisane z rozszerzeniem SLDLFP. W katalogu są one widoczne jako pliki - TYP - "dokument części SolidWorks", a nie "Plik SLDLFP". Proszę o podpowiedź jak mogę rozwiązać ww problem.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów

Waldek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-06-04, 17:49
Pomógł 405 raz(y).
Czy chodzi o nowe dodatkowe (oprócz DESCRIPTION) właściwości dostosowane dla profilu z biblioteki?
Zawsze możesz otworzyć istmiejący i zapisać po zmianach z nową nazwą.


A co do tego, że nie są widoczne, być może na szkicu nie ma zielonego symbolu układu współrzędnych, wówczas cała cześć jest w bibliotece a nie sam profil. Należy na nim kliknąć prawym > dodaj do biblioteki.
 
2013-06-05, 22:32
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Sprawa się wyjaśniła, nie mogłem edytować istniejących profili, bo nie miałem uruchomionej biblioteki i nie "widziałem" ich. Już ją uruchomiłem i teraz mogę wyedytować nowy profil z istniejących w bazie.
Dziękuję za pomoc i do następnego posta ;)
Pozdrawiam
Waldek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT