SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> rozbicie czesci do konstrukcji spawanej
Autor Wypowiedź
2013-09-21, 14:17
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

mam mały problem, przy tworzeniu prostego elementu z kilku blach (tworzonych za pomocą operacji wyciagnięcia),

chce utworzyć listę materiałów. Niestety zapomniałem wcześniej wstawić ze jest to konstrukcja spawana,
w tym momencie wszystkie element aktualizują się jako jeden element listy materiałowej.
Istnieje możliwość rozbicia/podzielenia blach w części aby były widoczne jako odrębne elementy.

Pozdrawiam
Pawel
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-09-21, 14:33
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba wszystkie operacje dodania edytować i wyłączyć scalanie wyników. Alternatywnie można zastosować operację Podziel (o ile się da).

Wstecz to nie zadziała.
 
2013-09-21, 15:48
Pomógł 0 raz(y).
scalanie wynikow dziala tylko na czlonach konstrukcyjnych (profile),
ja mam akurat czesc zlozona z samych blach,
a podziel niezadziala na tym elemencie...chyab bede musial od nowa stworzyc element i go popodmieniac w zlozeniu
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-09-22, 09:04
Pomógł 405 raz(y).
To w takim razie nie rozumiem problemu, ikonkę "konstrukcji spawanej" można włączyć w dowolnym momencie - wówczas folder obiekty bryłowe zmieni się na listę elementów ciętych i będzie można dodawać właściwości dla zaktualizowanych obiektów.
 
2013-09-24, 08:18
Pomógł 0 raz(y).
nie do końca, po późniejszym włączeniu konstrukcji spawanej,
tworzy mi jeden element w liście elementów, załączam rysunek.
 
2013-09-24, 08:20
Pomógł 0 raz(y).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-09-24, 09:02
Pomógł 405 raz(y).
Podtrzymuje to, co napisałem. Albo edycja wszystkich operacji i wyłączenie scalania wyników, albo operacja Podziel, ale wówczas chcąc dopisywać właściwości dla obiektów należy wcisnąć ikonkę konstr. spawanej.

Nie ma narzędzia, które "rozłoży" jeden obiekt na części składowe (obiekty). Akurat w takim przypadku żeby to wyprostować potrzeba 30 sekund.

ps. scalanie wyników dotyczy dowolnej części wieloobiektowej. Zawsze możesz dodać ikonę konstrukcji spawanej w szablonie, tworząc w ten sposób zawsze rozłączne obiekty, w dowolnym momencie można je połączyć operacją Połącz.
 
2013-09-24, 09:31
Pomógł 0 raz(y).
wielkie DZIEKI!!!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT