SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Definiowanie własnych profili konstrukcji spawanej
Autor Wypowiedź
.
2013-10-21, 15:32
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Chcę sobie dopisać nowe profile do biblioteki i niestety nie udaje mi się to, pomimo, że już to robiłem (nawet dzisiaj rano) .
Teraz robię to dokładnie tak jak w helpie i za każdym razem pojawia się następujący komunikat:



Mam ustawione uprawnienia administratora.
Nie wiem co jest grane. Dziękuję z góry za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-21, 15:37
Pomógł 405 raz(y).
To jest akurat proste, po prostu brak uprawnień - można to zmienić z poziomu windows.

Mi się to często zdarza podczas szkoleń, na których pracuję na komputerach z ograniczonymi uprawnieniami. Mogę wówczas zapisać do dowolnego folderu dodając tę lokalizację w opcjach, lub zmienić uprawnienia zapisu do weldment profiles.
 
.
2013-10-21, 16:16
Pomógł 52 raz(y).
Dziękuję za pomoc,
Udało mi się też wcześniej zapisać ten profil w innej lokalizacji a potem przenieść go do katalogu bibloteki weldment profiles (dziwne są te sprawy z uprawnieniami).
Teraz zmieniłem uprawnienia folderu i działa tylko dlaczego rano zapisałem nowy profil a później już nie to niestety jest słodką tajemnicą.
 
.
2013-10-22, 21:57
Pomógł 52 raz(y).
Mam jeszcze jeden problem. Zdefiniowałem sobie profile BOSCH i składam z nich ramy korzystając z konstrukcji spawanej.
Niestety automatyczne przycinanie końców belek generuje takie "cycki" na końcach wynikające z kształtu profilu (rowek).
Trzeba je później ręcznie przycinać, płaszczyznami bo przycinanie ścianami w ramach konstrukcji spawanej nie działa.
Czy jest na to jakiś sposób ?
 
.
2013-10-24, 20:00
Pomógł 52 raz(y).
Problem rozwiązany.
Poprostu, jeśli chcemy przyciąć jeden profil ścianą drugiego to trzeba wyłączyć opcję 'Zezwalaj na wydłużanie' i nie trzeba wtedy tworzyć płaszczyzny odcinającej.
Dotyczy to profili takich jak te aluminiowe BOSCH bo rowki w profilu powodują, że na końcu odcinanego elementu wystają te 'cycki i taki kawałeczek niepołączonej bryły (wiszącej w powietrzu), i to generuje błąd.
Jeszcze jedno. Trzeba uważać przy tworzeniu członów konstrukcyjnych. Jeśli zastosujemy zły podział na grupy to SW przytnie naroża pod kątem 45 st. a tak się profili aluminiowych nie tnie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT