SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Szablon listy elementów ciętych
Autor Wypowiedź
Sky is the limit
2010-06-08, 16:07
Pomógł 0 raz(y).
Mam pytanie dotyczące właściwości listy elementów ciętych. W jaki sposób mogę dodać pozycję listy elementów ciętych aby została ona automatycznie w każdym obiekcie wstawiona? Na razie u mnie to wygląda w ten sposób że dodaje się automatycznie po zaktualizowaniu listy elementów ciętych jedna właściwość a resztę muszę do każdego obietku dodawać ręcznie. Czy ktoś wie w jaki sposób mogę to zmienić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-08, 17:35
Pomógł 405 raz(y).
Pytasz o konstrukcję spawaną czy w ogóle o części wieloobiektowe? W przypadku konstrukcji spawanych, właściwości dostosowane pojawiające się po zaktualizowaniu list pochodzą ze szkicu- prolilu, który znajduje się w bibliotece. Żeby sprawdzić gdzie są ulokowane w opcjach > lokalicacje plików > profile konstrukcji spawanych należy oszukać folder weldment profiles i tam edytując szkice dodać oczekiwane właściwości.
 
2010-06-08, 19:46
Pomógł 2 raz(y).
Kurcze troche zamieszałeś i tak na prawdę chyba nikt nie wie o co chodzi. Jeżeli napiszesz jaśniej , a najlepiej dołączysz jakiegoś screena na pewno ktoś pomoże.
 
Sky is the limit
2010-06-08, 20:36
Pomógł 0 raz(y).
Chwilowo screena nie mogę dołączyć, postaram się to dorzucić jeśli nie rozwiąże się mój problem. Profile konstrukcji spawanej wiem w jakiej znajdują się lokalizacji lecz nie mogę sie uporać np z taką sytuacją:
Buduję konstrukcję spawaną na załóżmy kątownikach. Ich właściwości takie jak masa, długość czy opis będą dodane automatycznie. Lecz do tej konstrukcji chciałbym dodać arkusz blachy. Właściwości dla tego jednego elementu listy elementów ciętych pozostaną niewypełnione, tzn, automatycznie dodaje mi się jedna właściwość "MATERIAL". Resztę właściwości wypełniam ręcznie. Potrzebowałbym zdobyć informację w jaki sposób nowo utworzona część która nie jest profilem znormalizowanym, lecz należy do konstrukcji spawanej będzie posiadać te same (lecz nie tak samo wypełnione) właściwości. Mam nadzieję że teraz jasno opisałem problem, jeśli dalej nie będzie wiadomo o co chodzi, nie obędzie się bez screena :P
 
2010-06-08, 20:41
Pomógł 2 raz(y).
szcvzerze powiem, że ja się bez screena poddaję, niby coś tam łapię ale nie do końca
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-09, 08:58
Pomógł 405 raz(y).
Napisz proszę o jakie właściwości chodzi - chyba wiem, jak można to rozwiązać - ale to zależy właśnie od typu właściwości (dla nie członów konstr.)
 
Sky is the limit
2010-06-09, 20:14
Pomógł 0 raz(y).
Dla elementów listy elementów ciętych nie będącyh profilami znormalizowanymi dodaje się jedynie jedna właściwość MATERIAL i ciekawi mnie właśnie w jakim pliku jest to zdefiniowane że właśnie tylko ta właściwość się pojawia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-09, 21:46
Pomógł 405 raz(y).
Ciężko się współpracuje...
Żeby pojawiła się inna właściwość dla nie-konstrukcji spawanej należy zdefiniować właściwości w property managerze dla konstrukcji spawanej. Po restarcie właściwości powinny sie pojawić, i bez problemu można definiować inne oprócz materiału.
 
Poprawne działania zależy jeszcze od wielu czynników - chociażby od tego, czy jest to właściwość specyficzna dla konfiguracji czy ogólna. W konstr. spawanych jest to bardzo ważne, gdyż domyślnie są 2 konfigurację.
 
Sky is the limit
2010-06-10, 09:41
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za pomoc :) Twoje rozwiązanie okazało się skuteczne, choć nadal nie wiem gdzie się zapisała ta jedna właściwość MATERIAL. Po utworzeniu właściwości dla konstrukcji spawanej i wczytaniu jej, dodane zostały nowe właściwości lecz i tak ta jedna pozostała, na dodatek nie można jej usunąć przyciskiem usuń...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-10, 09:44
Pomógł 405 raz(y).
Bo jest wbudowana i uzupełniania z automatu - ale jak bardzo bardzo Cie to nurtuje, to znajdę odp. na Twoje pytanie:)
 
Sky is the limit
2010-06-10, 14:51
Pomógł 0 raz(y).
Byłbym niezmiernie wdzięczny :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-10, 19:05
Pomógł 405 raz(y).
Wg mnie nie ma dostępu do takiej opcji (do właściwości materiał). Podobnie jak pozostałe specyficzne właściwości dla konstr. spawanych jak długość, kąt 1 i 2 itd. nie są one pobierane z pliku. Co prawda jest plik tekstowy weldmentproperties.txt ale przewidziany dla dodatkowych wpisów.
Reasumując, podobnie jak właściwości masy są pobierane automatycznie, na tej zasadzie właściwości konstrukci spawanej są wstawiane automatycznie bez możliwości usunięcia. W jaki sposób dodawać właściwości dla nie-konstrukcji już pisałem, w jaki sposób dodać właściwość dla członu też chyba pisałem (if nie, to trzeba dodać wpis w pliku profilu z biblioteki).
Ponieważ właściwości, które być może nie wszystkim są potrzebne (jak material) nie zwiększają objętości pliku i nie przeszkadzają niczemu, jeżeli ktoś ich nie chce używać, dlatego z mojej strony temat zamykam. Nie będe pisał w tej sprawie do osób z SW Corp. ponieważ wg mnie nie jest to na tyle istotne by zawracać im tym głowę. Być może jest to gdzieś w rejestrach, ale naprawdę jest wiele innych bardziej istotnych rzeczy i szkoda mi czasu by za wszelką ceną sprawdzić skąd i dlaczego ten materiał się pojawia. Dla mnie to logiczne, że się pojawia, gdyż inaczej nie możnaby przypisać informacji o materiale do danego obiektu (który w cale nie musi być członem kosntr.)
 
Panienka do wszystkiego
2010-06-10, 20:03
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,
off topic
też chyba pisałem (if nie, to trzeba dodać wpis w pliku profilu z biblioteki).
 
gdzie tak sie spieszysz??? Na piwo?
 
Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT