SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Domyślne nazwy dla elementów ciętych
Autor Wypowiedź
2018-01-31, 16:28
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,
jak mam dodać domyślne nazwy (domyślne właściwości) dla obiektów wyciąganych w konstrukcji spawanej? Z profilami nie ma problemu, wszystko potrafię edytować i na liście są. Ale dla blach które wyciągam w części konstrukcji spawanej nie ma nic - żadnych właściwości. Potrafię je dodać ręcznie, ale chciałbym żeby przy każdym detalu pojawiały się automatycznie (może pojawiać się to samo).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-31, 18:49
Pomógł 405 raz(y).
Każda blacha ma automatycznie wygenerowanych 17 właściwości, co znaczy, że nic nie ma?

Właściwości mają inne nagłówki niż konstrukcje spawane, obsługuję się je tą samą listą elementów ciętych (cut-list).

Jakiś screen?
 
2018-01-31, 20:43
Pomógł 2 raz(y).
Witam,

Kolega pewnie miał na myśli blachę utworzoną przez operację wyciągniecia. Te 17 właściwości pojawia się w operacjach związanych z "arkuszem blachy".

Ja osobiście stosuję tutaj takie rozwiązanie:
Zaznaczam wszystkie blachy w liście elementów ciętych w Drzewie operacji.
Wybieram opcję utwórz ramkę graniczną. SW "wpisuje" obiekt w najmniejszą możliwą bryłę a w jego właściwościach listy elementów ciętych pojawiają się trzy graniczne wymiary oraz automatycznie we właściwości "OPIS" pojawia się: "płyta, gr x szerokość x długość"

Póki co lepszego rozwiązania nie znalazłem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-31, 21:51
Pomógł 405 raz(y).
   Kolega pewnie miał na myśli blachę utworzoną przez operację wyciągniecia.

Racja - może tak być.
Jeżeli o to chodzi, to najlepiej wszystkie wyciągnięcia robić blachami. A jeżeli już są gotowe, to można łatwo na blachę przekonwertować.

Ja tak robię z zaślepkami czy wzmocnieniami.

Jednak wszystko zależy, o jakie właściwości blach chodzi...
 
2018-02-01, 07:59
Pomógł 0 raz(y).
Tak właśnie robiłem, poprzez wyciągnięcie. Zmienię w takim razie sposób na blachy. Ale i tak w opisie otrzymuję wartość "Sheet", a chciałbym żeby tam było napisane np. blacha lub tak jak Kolega pisał wyżej: "automatycznie we właściwości "OPIS" pojawia się: "płyta, gr x szerokość x długość""



Dodatkowo nie wczytuje mi materiału do tej blachy. Da się to dodać?
I czy jest opcja żeby dodać jakąś moją właściwość która będzie się dodawała automatycznie (do tej dodanej blachy) za każdym razem gdy dodam blachę w konstrukcji spawanej ?
 
2018-02-01, 09:00
Pomógł 2 raz(y).
W załączniku screeny jak to działa przy opcji ramki granicznej. Dla mnie to szybszy sposób w środowisku konstrukcji spawanej.

Pokazałem też jak można dodać właściwości do wszystkich elementów listy.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_2792_9555.rar
 
2018-02-01, 09:47
Pomógł 0 raz(y).
Super, działa. Wcześniej coś źle musiałem zrobić. Dzięki.

Pozostaje pytanie: I czy jest opcja żeby dodać jakąś moją właściwość która będzie się dodawała automatycznie (do tej dodanej blachy) za każdym razem gdy dodam blachę w konstrukcji spawanej ?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT