SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Lista elementów ciętych konstrukcji spawanej
Autor Wypowiedź
2019-07-03, 11:16
Pomógł 0 raz(y).
Do konstrukcji spawanej dodałem zaślepkę profilu oraz dorysowałem element z blachy. Na rys. 2d elementy te zostały zaznaczone oraz pojawiły się w tabeli elementów ciętych, tyle tylko że bez opisu i długości, jak dopisać te wartości?
 
.
2019-07-03, 13:49
Pomógł 52 raz(y).
W modelu trzeba uzupełnić dane w liście elementów ciętych.
 
2019-07-04, 08:40
Pomógł 0 raz(y).
Mógłbyś trochę dokłądniej? klikam prawym np. na pozycję blacha w drzewku lista elementów ciętych i są trzy zakładki min "tabela listy elementów ciętych" w opisie jest tylko wyraz shit
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-07-04, 14:03
Pomógł 405 raz(y).
Zaślepka to chyba nie ma długości... a opis dodajemy tak, że w pierwszej kolumnie wybieramy Description z listy (jeśli nie ma to trzeba dodać) a w trzeciej z ręki podajemy nazwę.
 
2020-04-13, 17:22
Pomógł 0 raz(y).
Witam, podepnę się pod temat. Czy jest możliwość ogarnięcia w jakiś sposób, by dla obiektów blach, pole DESCRIPTION uzupełniało się automatycznie wielkością formatki ? Poradziłem sobie z takim czymś w bryłach, profile też mi się ładnie uzupełnia, natomiast z SHEET nie mogę sobie poradzić.
 
.
2020-04-13, 20:05
Pomógł 52 raz(y).
Automatycznie dla blach w konstrukcji spawanej generują się właściwości: Grubość ramki granicznej, Długość ramki granicznej i Szerokość ramki granicznej. I tyle.
 
2020-04-14, 09:19
Pomógł 0 raz(y).
W takim razie gdyby te wartości jakoś mogły by się same wpisywać w pole description zaciągło by mi je w tabelke na rysunku. Niestety dla blach nie potrafię tego zrobić.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-14, 10:37
Pomógł 405 raz(y).
W opcjach, we wła dokumentu jest zakładka konstrukcje spawane i tam jest ustawienie domyślnego wpisu dla Opisu (czyli domyśnie ten SHEET).

Teoretycznie można by tam wkleić właściwości typu "SW-Grubość arkusza blachy@@@Sheet@nazawa.SLDPRT", tyle że odnosi się to do konkretnej nazwy pliku. Trzeba potestować.

Według mnie jednak jest większa szansa na powodzenie, jeżeli pod tą właściwość zrobimy generatorem karty właściwości taki łączony wpis: dłu x szer ramki granicznej i trzeba będzie go każdorazowo kliknąć by się dodał dla danej blachy. Ale jak piszę - nie robiłem testów.
 
2020-04-14, 12:46
Pomógł 0 raz(y).
Powinni dodać taka możliwość jak w opcjach dla brył. Taka funkcjonalność były wielu osobom się spodobała.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT