SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Całkowita długość profiów
Autor Wypowiedź
2021-02-24, 10:20
Pomógł 0 raz(y).
Mając konstrukcję spawaną z różnych profilów, czy SW może przefiltrować rodzaje użytych profilów, długości ...?
można ręcznie ale czy tak z automatu da się?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-02-24, 11:29
Pomógł 405 raz(y).
Co znaczy przefiltrować? Przecież program podaje całkowitą długość danego typu profilu oraz inne parametry.
 
2021-02-24, 16:13
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
W dokumentacji 2D trzeba wstawić tabelkę konstrukcji spawanej i ją nie co zmodyfikować (rodzaj kształtownika, długość, kąty, waga,suma jednakowych kształtowników itd) , następnie trzeba zapisać tam, gdzie została pobrana. Przy otwarciu danego rysunku zassać tą właśnie tabelkę i po sprawie.
Pozdrawiam.
 
2021-02-25, 11:31
Pomógł 0 raz(y).
a w którym miejscu podaje sumę? podaje w ramce poszczególne długości ale pytałem o sumę, albym nie musiał liczyć
 
2021-02-25, 15:36
Pomógł 36 raz(y).
    okoń michał
    a w którym miejscu podaje sumę? podaje w ramce poszczególne długości ale pytałem o sumę,
    albym nie musiał liczyć

Witam,
Tak jak pisałem wyżej, trzeba zmodyfikować tabelkę itd.
np. moja (z pośród wielu) wygląda tak:



Pozdrawiam.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-02-25, 15:52
Pomógł 405 raz(y).
Długość całkowita jako predefiniowana właściwość pojawiała się kilka lat temu (do sprawdzenia w której dokładnie wersji) i nie ma potrzeby wstawiać tabelki, żeby ją sprawdzić. Robi się to we właściwościach listy elementów ciętych (cut-list).

Oczywiście robiąc rysunek trzeba tabelka pod siebie ustawić, ale żeby można było pobrać właściwość total length - musi ona być w modelu.

W starszych wersjach trzeba było sumować, co z kolei było możliwe nie w cut-list a w BOM, gdzie da się wstawiać równania.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT