SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Powiązanie listy materiałów ciętych
Autor Wypowiedź
2011-02-22, 14:21
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Czy jest możliwość powiązania właściwości listy elementów ciętych w której dodane są dodatkowo wpisy jak nr. elementu, nazwa, masa, materiał itp. z tabelką rysunku 2D. Rysunek 2D elementu listy elementów ciętych tworzony jest jako oddzielny plik i bez zapisywania modelu z opcji wstaw do nowej części. Lista materiałów ciętych w rysunku całej konstrukcji spawanej wyświetla się prawidłowo.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-22, 16:33
Pomógł 405 raz(y).
Czy pytanie dotyczy powiązania właściwości z tabelą listy el. ciętych czy samego dodania właścowości typu masa w modelu?
 
2011-02-22, 19:08
Pomógł 0 raz(y).
Nie, chodzi o powiązanie właściwości listy elementółw ciętych np. pozycja 5,6,7 na załączonym zdjęciu z tabelką
rysunkową  jak na zdjęciu.Jeżeli to w ogóle jest możliwe. Posiadam wersję SW 2011.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-22, 20:00
Pomógł 405 raz(y).
No dobrze, jak to jest zwykła część to norma, masa itd. jest oczywista.
Jeżeli jest to konstrukcja spawana to każdy obiekt po zaktualizowaniu zyskuje własny numer@.
Skąd program ma wiedzieć, którego członu właściwości mają być podlinkowane do tabelki?
Jestem jeszcze w stanie to zrozumieć dla rysunku pojedynczego obiektu, ale jak jest ich wiele (czyli analogia złożenia) to jak to ma działać?
 
2011-02-22, 20:52
Pomógł 0 raz(y).
Na formatkę wczytuję akurat tę część z listy elementów ciętych która jest przykładowo podświetlona na zdjęciu,to tego elementu nie można podlinkować? Czy trzeba ręcznie uzupelniać tabelkę?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-22, 21:22
Pomógł 405 raz(y).
Problem w mojej ocenie polega na tym, że elementy cięte zmieniają się dynamicznie, bo obiekty są aktualizowane po wykonaniu ost. operacji na nich. Dlatego pojawiają się różne numery elementy@@1 2 itd. I nawet jeżeli da się podpiąć "na sztywno" te właściwości to nie wiem czy się będą aktualizować po wczytaniu nowego członu na arkusz. Pomyślę nad tym...
 
Konstruktor Cad
2015-06-01, 08:29
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Dołączę się do tematu trochę już przedawnionego lecz może ktośsię podejmie wyzwania. Mianowicie potrzebuję jak w temacie powiązać właściowości listy elementółw ciętych z tabelą przy czym tabela dotyczy pliku części w której istnieję tylko jeden element czyli jeden element cięty. Istnieje taka mozliwośc?? Potrzebne mi to jest do tego abym wyciągając element z konstrukcji spawanej nie musiał ponownie wpisywać np. grubości blachy we właściwościach pliku aby ta wartość pojawiła mi się w standawrdowej tabeli rysunkowej.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-01, 08:40
Pomógł 405 raz(y).
Przecież transferując obiekt do części (lub wybierając zapisz obiekty) istnieje możliwość przeniesienia właściwości dostosowanych.



 
Konstruktor Cad
2015-06-01, 08:59
Pomógł 0 raz(y).
Tak zgadza się. Problem w tym jak powiązać włąściwości listy elementów ciętych w tabeli rysunkowej, chodzi o kody $PRP....
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-01, 09:28
Pomógł 405 raz(y).
Można dodawać odniesienia do właściwości kostr. spawanej/blachy ale z poziomu arkusza a nie edycji arkusza (tabelki). Musiałyby właściwości obiektu powędrować do właściwości ogólnych pliku.

Są do tego odpowiednie makra, np. Macro to Extract from Cutlist Item 1 and place in Custom Properties

Natomiast problem się bierze stąd, że właściwości konstrukcji spawanej/blach dotyczą danego obiektu, jego nazwa znajduje się po @. Dlatego nazwa $PRPWLD:"Cut-List Property" nie może być wyświetlana poprawnie bo nie ma tutaj kodu obiektu.

 
Konstruktor Cad
2015-06-01, 09:40
Pomógł 0 raz(y).
Hmm to już coś. Lecz zrobić to tak jak trzeba sprowadza się jednak do makra. Myślałem że jakoś da się ominąc makra ale niestety :). Nie mniej dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2015-06-01, 21:05
Pomógł 12 raz(y).
Męczyłem się już z tym tematem ;)

https://www.youtube.com/watch?v=vAVtMoJZlSc

https://www.youtube.com/watch?v=F8nbVSyqTG8

http://www.adksolid.com/pl/makro-solidworks-properties
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT