SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Rama spawana z kalkomanii
Autor Wypowiedź
2011-03-27, 15:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Nie wiem czy we właściwym dziale zainicjowałem wątek ale... Pracuję nad wykonaniem ramy na podstawie kalkomanii z http://www.catrike.com/catrike_700.html (posiadam SW 2010)
Jak na razie obrałem taktykę nastepującą:
1. Na prostopadłościan, który ma wymiary zewnętrzne całej konstrukcji roweru naniosłem zrzuty ekranowe i zwymiarowałem; zdaję sobie sprawę, że perspektywa zmienia niektóre wym. ale jakiś punkt wyjscia trzeba mieć, poza tym moim zamierzeniem nie jest wierna kopia ale jak najbardziej zbliżona do oryginału
2. Nastepnie dodałem płaszczyzny pomocnicze i na takiej podstawie próbuję utworzyć konstrukcję ramy - cały projekt sprowadza się tylko i wyłącznie do ramy... W związku z tym, że próbuję różnych koncepcji potrzebuje rady co do obrania najmniej pracochłonnej i/lub najprostszej.
Pytania:
1. Czy w związku z powyższym spróbować wyciągnąć całą ramę w szkicu 3 D (wzdłużną gł. część ramy już zrzutowałem w szkicu 2D na płaszczyznę)? Przy czym ilekroć próbuję ze szkicem 3D to mam problem z dopasowaniem do płaszczyzn pomocniczych...
2. Czy może całą ramę szkicować w 2D z użyciem płaszczyzn pomocniczych?
3. Czy którakolwiek z powyższych taktyk ma sens jeśli się weźmie pod uwagę, że osie symetrii poszczególnych rur (dodatkowo różne średnice) nie zawsze sie przecinają.
3.1 Czy ten fakt nie jest przeszkodą dla "konstrukcji spawanych"; czy da się po pokryciu całego szkicu rurami z "konstrukcji spawanych" poprzesuwać względem siebie osie?
4. Czy może najszybciej i najprościej będzie zamodelować gotowe elementu z rur i całość złożyć? Tylko czy wtedy całść zostanie potraktowana jako "konstrukcje spawane" (podcięcia, spoiny etc.)?
Pozdrawiam
zatroskany student
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-27, 18:15
Pomógł 405 raz(y).
1. Tylko i wyłącznie konstrukcje spawane - nie złożenie,
2. Najłatwiej, najszybciej w szkicu 3D - z resztą wygląda to jak typowy przykład
3. Obiekty można swobodnie przesuwać, obracać, dodawać wiązania itp.
 
2011-03-30, 17:57
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki Pawle!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT