SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Lista elementów ciętych podkonstrukcji
Autor Wypowiedź
2011-04-05, 21:04
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam problem z wykonaniem listy elementów ciętych ale w podkonstrukcji spawanej. Lista ta zawiera tylko długość elementu i wartości które przypisałem tj. masa, opis, nadany nr. części przez firmę itd.  natomiast nie mogę przypisać do tych elementów kątów. Czy w ogóle jest taka możliwość?. W konstrukcjach spawanych jest "ok".a w podkonstrukcjach?.Używamy od niedawna SolidWorksa dlatego są to może banalne pytania dla innych a dla mnie bardzo pomocne.
Proszę o odpowiedź za którą z góry dziękuję
Andrzej K
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-05, 21:12
Pomógł 405 raz(y).
Kątów oraz długości się nie da przypisać, są to wartości automatycznie obliczane przez program. Jedyne co można to zdefiniować kolumny w tabeli, w których będą pobierane wartości kątowe.
 
2011-04-05, 21:17
Pomógł 0 raz(y).
Dlatego pytam się bo mam długość przypisaną z automatu natomiast dla kątów nie ma wartości
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-05, 21:24
Pomógł 405 raz(y).
Sprawdzę to jeszcze:)
A swoją drogą, po co robić te podkonstrukcje?
 
2011-04-05, 21:47
Pomógł 0 raz(y).
"Wpakowanie" na jeden rysunek konstrukcji, nadanie wymiarów, dodanie odnośników, wyrwań itd. tak zaciemni rysunek że tym bardziej nawet dla laika dlaczego tego nie rozbić na "coś" bardziej czytelnego.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-05, 21:54
Pomógł 405 raz(y).
No nie wiem... różne firmy mają różne standardy. Zawsze można dodać na głównym arkuszu widok z odnośnikami plus gabaryty, a pozostałe detale można wymiarować na dodatkowych arkuszach. Rozwiązań jest bardzo wiele. Z tego co widzę podkonstrukcja usuwa informację o tym, że jest to człon konstrukcyjny a tym samym wycina te charakterystyczne właściwości.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT