SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Elementy cięte
Autor Wypowiedź
2012-02-09, 09:37
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

pierwszy problem na jaki się natknąłem kreśląc z uporem ramę wyglądanastępująco:

Zrobiłem szkic 3d, na tym powyciągałem Człony Konstrukcyjne (chyba dobrze zapamiętałem nazwę). Część elementów ma być wykonana jako gięte rury. Ustalając Człony Konstr. zaznaczałem łącznie te krzywe, po których były wspomniane rury gięte, odcinki cięte i dospawane oczywiście zawierałem w osobnych członach. Wszystko wyglądało ok, jednak wczoraj zajżałem do zakładki "Elementy Cięte" i niestety, mimo, iż krzywe były zwarte w np Członie Konstr 1 (w domyśle miała to być rura gięta) wstawił każdy element, z każdej krzywej jako osobny detal - jakby były doczołowo spawane a nie gięte.

Na dobrą sprawę chwilowo mi to nie przeszkadza, jednak moja maniakalna natura cały czas się odzywa. Czy stawarza taki rozwój sytuacji jakieś problemy? Poza jakąś tam tabliczką na końcu gdzie policzy mi wszystkie elementy jako cięte?

Przejżałem również jeszcze raz i dokładnie okno operacji Członu Konstr. i jest tam taka opcja jak "Scalanie.." (tudzież coś podobnego). Wtedy, z tego co pamiętam traktowało element jako właśnie jeden, lity - jednak pojawił się zasadniczy problem. Mam dużo złączy kątowych, bardzo fajnie narzędzie Ucinania radzi sobie z tym zagadnieniem i pięknie modeluje takie złącza. Po scaleniu całej rury w jedną część niestety operacja takiego docięcia jest niemożliwa - komunikat coś w rodzaju "element zawiera struktury nieliniowe?, coś w takiego.



Przepraszam za zawiłość wypowiedzi ale praktycznie dzisiaj nie spałem i na dodatek piszę z pracy gdzie nie mam możliwości wklejenia screen'a. Jeśli będzie taka konieczność powklejam wieczorem.

Warto podkreślić, iż jestem amatorem i nie pracuję zawodowo w Solidzie dlatego proszę o łopatologiczne tłumaczenie :)

Pozdrawiam!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-02-09, 10:14
Pomógł 405 raz(y).
O ile dobrze zrozumiałem - porównaj opcje ponieżej.





Zawsze też można połaczyć człony ręcznie operacją połącz.
 
2012-02-09, 10:50
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedź.

Spróbuję manualnie za pomocą "Połącz". Dam znać wieczorem.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT