SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Aktualizacja podkonstrukcji
Autor Wypowiedź
2012-02-10, 12:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Wystąpił mi taki problem, mam wykonaną konstrukcję spawaną z tej konstrukcji wykonana jest podkonstrukcja 1 i podkonstrukcja 2, wykonane są rysunki 2D, (nie wiem czy to jest prawidłowo, bo rysunki są wykonane z podkonstrukcji jako widok modelu lub w stosunku do modelu na oddzielnych formatkach bez zapisywania wszystkich części na dysku). Część detali jest wstawiona z opcji wstaw część, teraz dwie tuleje które były wstawione zmodyfikowałem, były to oddzielne modele więc tam, teraz w podkonstrukcjach nie ma tych tulei i wyskakuje komunikat jak na zdjęciu. W elementach listy materiałów ciętych konstrukcji jest podkonstrukcja 1 i podkonstrukcja 2 reszta jest jeszcze nie zaktualizowana. Jak rozwiązać ten problem. Przed tym wszystko było dobrze, podkonstrukcje się aktualizowały. Co robię nie tak?

Proszę o pomoc

Andrzej K

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-02-10, 14:07
Pomógł 405 raz(y).
Strasznie to zawiłe, ale może tak, po wybraniu opcji edytuj operację "zapas" program otworzy okno zapisu części bazowej i tam można ją podmienić.

Nie wiem po co wyprowadzać konstrukcje spawane do nowych części, tym bardziej, że tracę całą listę elementów ciętych no ale skoro tak musi być...
 
2012-02-10, 15:59
Pomógł 0 raz(y).
Nie bardzo rozumiem, po kliknięciu ppm myszy na czerwony "zapas" w drzewku podkonstrukcji i wybraniu, jest opcja edytuj w kontekście i otwiera mi się okno głównej konstrukcji do której wstawiłem tuleje i co dalej?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT