SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> włączenie automatycznej aktualizacji listy profili
Autor Wypowiedź
Konstuowanie to moja pasja
2012-09-14, 14:34
Pomógł 2 raz(y).
Witam
z rozpędu zamiast kliknąc na aktualizuj w liście odchaczyłem automatycznie, gdy chce zaznaczyć "ptaszek przy automatycznie zwraca mi komunikat:
"Proszę wybrać istniejące elementy listy elementów ciętych przed włączenie automatycznej listy elementów ciętych"
próbuję na różne sposoby zaznaczac i kombinować ale nic nie wychodzi. Może macie jakies pomysły.
Z góry wielkie dzięki
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-09-14, 15:16
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba usunąć wszystkie foldery elementów ciętych - żeby były widoczne same żółte kostki - wóczas da się ponownie włączyć automatyczna i dalej aktualizuj:)
 
.
2014-10-24, 14:55
Pomógł 52 raz(y).
Mam właśnie taki sam problem jak Piotr. Tylko w jaki sposób usuwa się te foldery elementów ciętych?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-24, 15:25
Pomógł 405 raz(y).
Pierwszy i ostatni z Shift i Delete :)
 
.
2014-10-24, 16:13
Pomógł 52 raz(y).
A, rzeczywicie, próbowałem inaczej :).
Niestety, fajnie, tylko traci się wpisane mozolnie wcześniej dostosowane właściwości :(
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-24, 16:47
Pomógł 405 raz(y).
No niestety - na to nie ma rady. Właściwości są przypisane foderowi a nie obiektowi. Ogólnie lepiej nie usuwać listy.

Ja to stosowałem tylko wówczas, jak kiedyś ręcznie zmieniałem obiekty przeciągając do innego folderu - ale to jednostkowa sprawa.
 
.
2014-10-24, 19:07
Pomógł 52 raz(y).
Ale chyba widzę światełko w tunelu :D
Powinno się udać napisać makro, które przechowa na czas usuwania wszystkie właściwości a potem je odtworzy.
Jak mnie najdzie vena i odzyskam choć trochę brakującego czasu to spróbuję ugryźć temat :).
Problem jest taki, że właściwości w liście elementów ciętych są inne niż właściwości dostosowane w modelu.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2014-10-24, 21:01
Pomógł 12 raz(y).
Ja bym się nie martwił o właściwości elementów ciętych konstrukcji spawanych - no chyba, że są jakieś nietypowe. Jeżeli mamy Materiał, Masę, Długość, Opis np. L 40x40x4 to nie widzę problemu. Kwestia opracowania porządnie bazy profili.
 
.
2014-10-24, 21:17
Pomógł 52 raz(y).
No właśnie chodzi o te nietypowe blaszki, czopy, płytki itd, których właściwości trzeba wpisywać ręcznie. O profile nie ma się co martwić bo one są zdefiniowane w bazie danych.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT