SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Zapisz obiekty-nazwy plików
Autor Wypowiedź
2013-02-21, 10:59
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle mam kolejny problem tym razem mniej banalny (tak mi się wydaje). A mianowicie podczas tworzenia złozenia z konstrukcji spawanej chciałbym aby nazwa pliku była tworzona z właściwości dostosowanych a nie np człon konstrukcyjny1, również dotyczy elementów powtarzających sie(np.człon konstrukcyjny1[4]). Wiem, że można zmienić nazwę członu konstrukcyjnego z poziomu elementów ciętych ale nie o to chodzi(przy długich nazwach plików istnieje ryzyko pomyłki).Podsumowując chciałbym aby cała struktura pliku wyglądała w ten sposób: Nazwa elementu ciętego(czyli np. członu konstrukcyjnego):00-01-01 i po eksportowaniu do złożenia również 00-01-01, nazwy miałby być czerpane z właściowści dostosowanych. Czy istnieje jakas na to formuła(np $PRPSHEET:{SW-Nazwa pliku(File Name)})?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-21, 12:15
Pomógł 405 raz(y).
Można coś pokombinować, ale podstawowe pytanie: po co ze konstrukcji spawanej tworzyć złożenie???

Program nie rozróżnia takich samych obiektów, nie zapisuje właściwości typu długość, kąt itp.

 
2013-02-21, 13:55
Pomógł 0 raz(y).
Niestety w naszych projektach znajdują sie rury oraz profile spawane pod różnymi kątami o różnych średnicach i pojawia się problem z ich fazowaniem , ponieważ nie mozna wykonać tego podstawowa funkcja fazowania i po prostu część pracowników musi je wykonać. Dlatego potrzebne jest złozenie aby podzielic sie pracą. Jesteśmy firma rozwijająca się i korzystającą od niedawna z pakietu solidworks, dlatego chcemy opracować jakieś standardy zarządzania projektem, aby jak najbardziej zoptymalizowac czas pracy.Największą trudność mamy z fazowaniem rur które to zajmuje dużą część czasu. Pozwoliłem zamieścić sobie przykładowe elementy do wizualizacji problemu. Pojawia sie jeszcze jeden problem z pokazywaniem masy w rysunkach wykonawczych poszczególnych części konstrukcji spawanej, ponieważ program wczytuje mase całego złożenia nie wspominając o wpisywaniu nazw plików i innych informacji do tabelki. Kolejną rzeczą jaką zauważyłem jest to, że podczas zapisywania obiektów jest opcja Kopiuj dostosowane właściwości do nowych części i po otwarciu części gubi te dostosowane właściwości z konstrukcji spawanej.
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_976_5170.pdf

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_976_5171.pdf
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-21, 17:20
Pomógł 405 raz(y).
A czemu tej fazy nie można wstawić w części?

Naprawdę można pokazać masę poszczególnych członów w części, opis i materiał:)

Dalej nie widzę sensu budowy złożenia. A co, jeżeli jakieś profile się zmienią?
 
2013-02-22, 15:18
Pomógł 0 raz(y).
A czy jest jakiś sposób aby właściwości dostosowane z elementów ciętych były pobierane do rysunku zapisanych obiektów?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-22, 18:10
Pomógł 405 raz(y).
   A czy jest jakiś sposób aby właściwości dostosowane z elementów ciętych były  pobierane do rysunku zapisanych obiektów?
Chodzi o dokumentacje z części wieloobiektowej?
Tam można pobierać właściwości obiektów (blach i członów konstr.) do tabeli konstrukcji spawanej.
 
2013-02-23, 15:14
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi konkretnie o to, że mam profil o nazwie np. CHS 510x10 gdzie nazwa pliku jak i description jest taka sama. Robie na jego podstawie konstrukcje spawaną. W liscie elementów ciętych w wł. dostosowanych pod kategorią description istnieje nazwa profilu czyli CHS 510x10 i gdy zapisuje obiekty aby wykonać rys. wykonawcze w tabelce nie ma własnie opisu profilu czyli CHS... i w tym jest problem, że obiekty nie zczytują wł .dostosowanych elementów ciętych.
 
.
2013-02-23, 15:27
Pomógł 52 raz(y).
Zobacz czy w definicjach kolumn tabelki Listy elementów ciętych jest odwołanie do właściwości Description.
 
2013-02-25, 08:06
Pomógł 0 raz(y).
Nie chodzi mi o tabelke listy elementów ciętych na rys. złożeniowym bo z tym jest najmniejszy problem lecz o rys. wykonawcze zapisanych obiektów.
 
.
2013-02-25, 08:13
Pomógł 52 raz(y).
OOPS rzeczywiście nie zauważyłem, że chodzi o rys. wykonawcze a nie złożenie spawane.
Ale tu jest ten sam problem, trzeba powiązać odpowiednią pozycję w tabliczce rysunkowej z właściwością Description.
Najlepiej zrobić sobie szablon (formatkę) z taką tabelką albo w definicji opisu tabelki zastosować dwie właściwości (np. $PRPSHEET:"NazwaCzesci" $PRPSHEET:" Description") i wtedy będzie się pojawiała ta, która nie jest pusta.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-02-25, 08:18
Pomógł 405 raz(y).
Chętnie zobaczyłbym małe przykładowe złożenie, bo cały system tworzenia w mojej ocenie jest dość zagmatwany (niepotrzebnie).

Z właściwościami elementów ciętych będzie problem, bo rzeczywiście można przenieść ale właściwość obiektu części a nie poszczególnych członów. To się poniekąd wyklucza, bo przecież tworząc złożenie program nie rozpoznaje listy elementów ciętych (po aktualizacji) lecz same obiekty. Dlatego każdy obiekt jest zapisywany niezależnie i dlatego też nie da się tego wprost połączyć (bo takie same człony powinny mieć współne właściwości - a tak nie jest).
 
.
2013-02-25, 12:38
Pomógł 52 raz(y).
Otóż to. Konstrukcja spawana nie jest złożeniem tylko częścią wielobryłową.
Można utworzyć modele i rysunki każdej z nich ale właściwości nie przenoszą się (nie wiedzieć czemu ).
Można za pomocą makra wyciągnąć te informacje bo robiłem coś takiego ale nie mam pomysłu jak to przenieść automatycznie do rysunku elementu konstrukcji spawanej.
Może warto by się zająć tym tematem ?
 
2013-02-28, 14:20
Pomógł 0 raz(y).
Czyli udało nam się dojść do konsensusu w tej sprawie. Jedyna sposób rozwiązania to makra:/
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT