Aktualności

SOLIDWORKS 2018 - wiemy już więcej ...

Paweł Poremba Paweł Poremba
11 2017
  • Najnowsza wersja oferty programów 3D dla konstruktorów i projektantów, łączącej procesy od projektowania do produkcji, zawiera także SOLIDWORKS CAM.

  • Usprawniony proces rozwoju produktów sprzyja innowacjom i poprawia wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw.

  • Kolejne rozwiązania, łączące procesy w firmie będą prezentowane sukcesywnie.

SOLIDWORKS 2018 obejmuje zintegrowane rozwiązania wspomagające proces wytwarzania produktów, od etapu projektowania po etap produkcji. Pozwalają one także wszystkim przedsiębiorstwom, bez względu na wielkość, dokładniej przemyśleć własne podejście do wytwarzania części i całych produktów, a także szybciej wprowadzać na rynek powstałe w efekcie tej analizy innowacyjne pomysły. Jest to szczególnie ważne w warunkach zyskującej na znaczeniu koncepcji ekonomii doświadczeń (eng. experience economy).

Nowe okno powitalne

SOLIDWORKS 2018 to środowisko 3D zintegrowane z platformą 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes, którego celem jest wsparcie kompleksowej strategii firmy, łączącej procesy od projektowania do produkcji, poprzez rozwiązania usprawniające współpracę pomiędzy różnymi działami zaangażowanymi w rozwój produktu. W efekcie tak zintegrowanego procesu, firmy mają możliwość realizacji koncepcji inteligentnej produkcji, u podstaw której leży ujednolicony i niezakłócony przepływ danych, dostępnych dla wszystkich zespołów zaangażowanych w rozwój produktu, niezależnie od ich lokalizacji, momentu udziału i formatu danych, jakie generują – bez potrzeby przenoszenia tych danych między systemami.

„Wiele naszych projektów wymaga spawania płyt i części z blachy, a większość firm stosuje techniki szczelin montażowych i zaczepów,” powiedział Edson Gebo, właściciel, Digital Detail & Design. „Nowa funkcjonalność SOLIDWORKS ‘tab and slot’ pozwala zaoszczędzić dużo czasu w porównaniu z tworzeniem tych funkcji ręcznie, a to zdecydowanie przełoży się na skrócenie czasu przekazania projektu na produkcję.”

Na współczesnych rynkach trwa zaciekła konkurencja, a lojalność klientów jest utrzymywana tylko przez przedsiębiorstwa oferujące im już nie tylko fizyczny produkt, ale i pozytywne doświadczenia płynące z jego posiadania i użytkowania. Inspiruje to przedsiębiorstwa do wdrażania innowacji we wszystkich aspektach ich działalności, by przestarzałe struktury organizacyjne, procesy i narzędzia nie powodowały, że działy odpowiedzialne za rozwój, projektowanie i produkcję wciąż funkcjonują niezależnie, co może prowadzić do błędów mających negatywny wpływ na współpracę, planowanie i budżety.

Dzięki SOLIDWORKS 2018 poszczególne działy mogą pracować równolegle w celu szybszego i efektywniejszego kosztowo: projektowania produktu lub części; analizy jego funkcji i możliwości wytwarzania; zarządzania danymi i powiązanymi procesami; uproszczenia i automatyzacji produkcji oraz przeprowadzania kontroli jakości produktu. Wszelkie zmiany w konstrukcji i technologii wykonania mogą być szybko i łatwo wdrożone, a następnie automatycznie uwzględnione we wszystkich powiązanych modelach, programach NC, rysunkach płaskich i dokumentacji. Jest to możliwe dzięki wspólnemu źródłu danych, którym jest model, niosący od początku informacje potrzebne w kolejnych etapach.

Kluczową, dla tego procesu, funkcją SOLIDWORKS 2018 jest SOLIDWORKS CAM – nowa aplikacja, która zapewnia obróbkę opartą na regułach pochodzących z uczenia się, które pozwalają na automatyzację programowania obróbki. Projektanci i inżynierowie mogą lepiej zrozumieć, jak ich konstrukcje są produkowane, by podejmować bardziej świadome decyzje, a także szybko tworzyć prototypowe części oraz panować nad jakością, kosztami i czasem dostarczenia. Aplikacja ta umożliwia również zespołom realizację nowych strategii produkcji wykorzystujących dostosowane do wymogów klienta części, które są projektowane i programowane automatycznie w ciągu sekund, a nie godzin.

„Podstawą pozytywnych doświadczeń konsumentów jest dobrze zaprojektowany produkt, powstały dzięki wydajnemu sposobowi jego wytwarzania. SOLIDWORKS 2018 daje użytkownikom więcej niż tylko inteligentne podejście do wytwarzania części lub produktów, pomaga również przedsiębiorstwom przekształcać wyobraźnię w innowacje i budować ekosystemy”, powiedział Gian Paolo Bassi, Dyrektor Generalny, SOLIDWORKS, Dassault Systèmes. „Podobnie, jak przy poprzednich wersjach, wiele nowych narzędzi i ulepszeń SOLIDWORKS 2018 jest odpowiedzią firmy na opinie i sugestie społeczności użytkowników SOLIDWORKS. Dzięki temu mogliśmy dostarczyć im jeszcze więcej mocy i możliwości szybszego wprowadzenia ich świetnych projektów do produkcji, przy wyższej jakości i niższych kosztach. W przeciągu następnych kilku miesięcy zaprezentujemy kolejne rozwiązania łączące procesy w firmie, które jeszcze bardziej zwiększą zyski naszych klientów”.

Więcej informacji na temat nowych funkcji, możliwości i ulepszeń zawartych w SOLIDWORKS 2018, w tym: SOLIDWORKS CAM i SOLIDWORKS Visualize: TUTAJ >>>

Tagi: solidworks 2018
Źródło: DPS Software
Liczba wyświetleń: 10051
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT