SolidWorks >> Złożenia >> Inteligentny komponent
Autor Wypowiedź
2013-04-01, 21:19
Pomógł 3 raz(y).
Witam.

Czy jest możliwość utworzenia inteligentnego komponentu który wykonuje określone operacje w złożeniu w 2 lub 3 elementach(np. nit jest inteligentnym komponentem i chciałbym połączyć ze sobą 1 nitem 2 blachy lub 3 blachy).

Pozdrawiam
 
2013-04-02, 04:47
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Może ten o to przykład pomoże rozwiązac Twój problem.

http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=videotutoriale

Video 4.
Inteligentne komponenty - wkładka do drzwi.
 
2013-04-02, 09:43
Pomógł 3 raz(y).
Witam.

Ten tutorial widziałem ale chodzi mi o to aby zlożenie z elementów blaszanych połączyć ze sobą nitami.

W detalach w tej chwili nie ma otworów pod nity i tutaj jest moje pytanie czy jest możliwe wykonanie otworów pod nity właśnie nitem jako inteligentny komponent.Wstawiająć nit jako inteligentny komponent musze zaznaczyć

ściane w której muszę wykonać otwór pod nit i robi mi tylko w jednym detalu a w drugim nie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-02, 10:33
Pomógł 405 raz(y).
Ale co, nie działa, jeżeli ściana zatrzymująca pochodzi np. z trzeciej skręcanej blachy?

A tak BTW, otwory można wycinać serią lub kreatorem z poziomu złożenia. A dodatkowo jest SmartFasteners wykorzystujący Toolbox (gdzie są nity) więc może da się to zintegrować.

A co do inteligentnego - sam nie robiłem dokładnie takiej operacji, ale to łatwo chyba sprawdzić.
 
2013-04-02, 10:52
Pomógł 3 raz(y).
Smart Fastners jeszcze się nie bawiłem może to jest to czego szukam.

Może jakiś tutorial ?
 
2013-04-02, 11:00
Pomógł 3 raz(y).
Pawle ale jak wytne otwory w złożeniu to nie ma ich w części w rozwinięciach.
 
Konstruktor
2013-04-02, 13:36
Pomógł 0 raz(y).
Miałem kiedyś podobny problem - nie dało się tego prostym sposobem (ani żadnym dającym szybką funkcjonalność) zrobić. Pozatym czasem w częściach nie chce się mieć operacji wykonanych na złożeniu.
 
Panienka do wszystkiego
2013-04-02, 17:34
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

jedyna funkcja co "tnie" blachy (w rozwinieciu nie znika) to gniazdo.

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-02, 20:25
Pomógł 405 raz(y).
Można robić otwory z poziomu złożenia i przenosić do części zaznaczając rozejście operacji do części. Problem pojawia się, jeżeli w złożeniu dana część ma wiele wystapień lub gdy otwory występują na zgięciach - ponieważ nie można z poziomu złożenia zaznaczyć cięcia prostopadłego.
 
2013-04-03, 14:48
Pomógł 3 raz(y).
Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT