SolidWorks >> Złożenia >> Podzlozenie na liscie materialowej
Autor Wypowiedź
2013-04-29, 10:24
Pomógł 2 raz(y).
Witam

mam pytanko dotyczace listy materialowej. Gdy mam zlozenie1, ktore przykladowo sklada sie z 3 czesci , te zlozenie wstawiam do innego zlozenia2 i chce zeby to zlozenie1 wyswietlalo sie jako jedna pozycje na liscie materialowej zlozenia2 (a nie te 3 czesci), w sumie to zeby wyswietlalo sie zawsze na kazdej liscie materialowej jako jedna pozycja.
Obecnie posiadam makro ktore umozliwia mi odhaczenie we wlasciwosciach zlozenia1 nastepujaca funkcje "pokazuj jako jedna pozycje", ale chcialbym sie dowiedziec czy jest to mozliwe bez makra
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-29, 10:32
Pomógł 405 raz(y).
Chodzi o opcje w LM, pokaż tylko części lub pokaż najwyższy poziom?
 
2013-04-29, 10:52
Pomógł 2 raz(y).
nie bardzo, chodzi o zmiany na poziomie zlozenia1, tak zeby pozniej nie trzeba bylo modyfikowac listy w zlozeniu2 lub innych zlozeniach do ktorych bedzie wstawione to zlozenie1.
 
.
2013-04-29, 14:11
Pomógł 52 raz(y).
    Palkiewicz Grzesiek
    Witam
   
    mam pytanko dotyczace listy materialowej. Gdy mam zlozenie1, ktore przykladowo sklada sie z 3 czesci
    , te zlozenie wstawiam do innego zlozenia2 i chce zeby to zlozenie1 wyswietlalo sie jako jedna
    pozycje na liscie materialowej zlozenia2 (a nie te 3 czesci), w sumie to zeby wyswietlalo sie
    zawsze na kazdej liscie materialowej jako jedna pozycja.
    Obecnie posiadam makro ktore umozliwia mi odhaczenie we wlasciwosciach zlozenia1 nastepujaca funkcje
    "pokazuj jako jedna pozycje", ale chcialbym sie dowiedziec czy jest to mozliwe bez makra

Czy ta opcja mo dotyczyć tylko jednego złożenia1 w złożeniu 2 , czy wszystkich podzłożeń w złożeniu 2.
Bo jeśli wszystkich to tak jak napisał Paweł - opcja "tylko najwyższy poziom" a jeśli tylko tego jednego to chyba bez makra nie da rady. Ewentualnie zastosować w złożeniu2 opcje LM - "wcięte " a w złożeniu1 wykluczyć wszystkie części z LM.
 
2013-04-29, 15:01
Pomógł 2 raz(y).
tylko jednego zlozenia. Jezeli wyklucze elementy z listy to one tez nie beda sie pojawiac na liscie materialowej zlozenia1 , a tego nie chce
 
.
2013-04-29, 15:12
Pomógł 52 raz(y).
No to jest problem.
Jedyne wyjście to oznaczenie w dostosowanych właściwościach części złożenia1 odpowiedniej opcji a potem makro tworzące LM w złożeniu2 odpowiednio filtruje dane.
A bez makra to ręczne ukrywanie linii w LM złożenia2 .
 
2013-04-30, 08:33
Pomógł 2 raz(y).
to tak jak myslalem,
dzieki mimo wszystko, akurat makro takie mam , tylko sie zastanawialem czy SW sam w sobie ma taka funkcje dla laikow co nie umieja programowac makr, czyli dla mnie :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT