SolidWorks >> Złożenia >> model powierzchniowy ze złożenia.
Autor Wypowiedź
2013-05-27, 16:24
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Jak można przerobić złożenie zespołu na jeden model powierzchniowy, tak żebym mógłto wysłac kontrahentowi żeby soebie wstawił do jeszcze większego złożenia. Jako jeden element bez edytowania go. Żeby to potema zapisac na jakiś STEP zip albo cos takiego.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-05-27, 16:30
Pomógł 405 raz(y).
Złożenie można zapisać jako część, ale nie wiem czy nie lepiej wybrać zapisz wszystkie obiekty, wtedy części składowe złożenia będą widoczne jako obiekty bryłowe.


To zależy jaki jest cel, czy ograniczenie edycji czy odchudzenie pliku. Jest jeszcze operacje Defeatuere...
 
2013-05-27, 16:49
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki za szybka odp.

oba te cele sa poządane ograniczenie edycji i odchudzenie pliku, narazie zpisałem go jako step i zpakowałęm go zipem. co z 90MB zjechało go na 5.1MB.

A ta funkcja Defeatuere po polsku to jak sie dokopać do tego bo mam po pl solida?


ściągam z sieci różne klocki i one są własnie tak ą jedną bryła.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-05-27, 17:00
Pomógł 405 raz(y).
Defeature nie jest przetłumaczone (swoją drogą może ma ktoś pomysł na tłumaczenie;)) - znajduje się w menu Narzędzia pod dodatkami serii Xpress.


W stepie czy Igesie też nie ma historii ale w zależności w czym to będzie otwierane, bo oba te formaty "budują model" po wczytaniu i mogą powstać błędy. Jak to jest dla kogoś od SW to lepiej użyć Parasolida.


Żeby odchudzać pliki można je dodatkowo zabudować geometrią, czyli mając skomplikowany obiekt w części umieszczam go w prostopadłościanie łacząc wyniki.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT