SolidWorks >> Złożenia >> Struktura złożeń
Autor Wypowiedź
SW 2011 SP5.0
2013-08-19, 09:37
Pomógł 6 raz(y).
Przy konstruowaniu maszyny buduję złożenie składające się z profili zamkniętych, palonych blach, płaskowników oraz innych elementów frezowanych. Elementy są ze sobą skręcane lub spawane.

Mam pytanie jak rozwiązujecie podawanie długości profili na rysunkach ? Dla mnie długość jest nazwą konfiguracji. Przykładowo mam rurę o długości 1m, konfiguracja tej rury nosi nazwę 1000. W przypadku gdy takich rur jest kilka długości mam też kilka odpowiednich konfiguracji.

To nie jest chyba optymalne wyjście. Sądzę, że można łatwiej i prościej. Jestem ciekaw jak.
 
.
2013-08-19, 15:32
Pomógł 52 raz(y).
Ja robię konstrukcję spawaną i wtedy długość profilu jest parametrem elementu.
 
SW 2011 SP5.0
2013-08-19, 16:22
Pomógł 6 raz(y).
To dobry pomysł. Tylko co w przypadku gdy taka konstrukcja powstaje z części których nie ma w toolboxie + kilka profili z toolboxa. Konstrukcja spawana to Part. W złożeniu mogę nadawać wiązania a tutaj nie.
 
.
2013-08-19, 18:32
Pomógł 52 raz(y).
Jeśli czegoś nie ma w ToolBoxie to można to sobie zrobić samemu. Profile możemy zdefiniować własne i umieścić w bibliotece. Mozemy rónież wstawiać części i nadawać im wiązania podobnie jak w złożeniu, a to dzięki temu, że konstrukcja spawana jest partem wielobryłowym.
Po skończeniu i zdefiniowaniu parametrów wszystkich elementów generujemy rysunek i tabliczkę rysunkową z listą części zbliżoną do listy materiałów złożenia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-08-19, 19:08
Pomógł 405 raz(y).
Koledzy chyba rozmawiają o dwóch różnych rozwiązaniach. Toolbox nie ma nic do konstrukcji spawanych (myślę o narzędziach dedykowanych). Używając tych narzędzi program sam podaje długości segmenów, natomiast pobierając profil z Toolboxa jest to normalne wyciągnięcie dodania i np. długość należy "wyciągnąć" z operacji.


Zgadzam się jednak, że to projektowaniu podobnych konstrukcji stosuje się raczej części wieloobiektowe łącząc blachy, profile spawane i ewentualnie inne wstawiane (jako część do części) elementy - o czym pisze Włodzimierz.
 
SW 2011 SP5.0
2013-08-20, 08:29
Pomógł 6 raz(y).
Czyli dla konstrukcji, w której występują części różnego typu - spawane ze sobą, najlepiej dodawać część do części w module konstrukcja spawana.?

Do tej pory wszystko robiłem w złożeniu i wielu moich znajomych także. Całość była czytelna i tak już się przyzwyczaiłem do pracy. Spróbuję na kilku przykładach pracować tak jak piszecie.
 
.
2013-08-20, 15:38
Pomógł 52 raz(y).
Muszę się przyznać, że ja też długo nie korzystałem z dobrodziejstw konstrukcji spawanej .Ale jak tylko spróbowałem to już mi tak zostało :).
Robisz sobie szkielet konstrukcji jako szkic 3D, "obkładasz" kształtownikami i prawie gotowe. Wszystkie przycięcia poszczególnych elementów robią się "same" pod Twoje dyktando.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT