SolidWorks >> Złożenia >> [HELP!] Problem z złożeniem do animacji
Autor Wypowiedź
2014-01-07, 00:03
Pomógł 0 raz(y).
Witam


Mam problem z wykonaniem złożenia.
Chcę wykonać animację przenośnika którego konstrukcja to dwa koła na których napięty jest pas zebaty z zamocowanym szeregiem elementów przenoszących. Postanowiłem wykorzystać operację złożenia pas, która to połączyła koła i wygenerowała szkic pasa. Sam pas w animacji miałby byc nieruchomy (pomijam też animację zębów). Poruszający się element przenoszący (kwadrat) wykonałem jako wyciągnięcie z szkicu w którym kwadrat jest reprezentowany jako blok którego dwa sąsiednie rogi są wspólne z splajnem dopasowanym do szkicu pasa.
Następnie punkty wspólne bloku wykorzystałem w wiązaniu ścieżki ruchu, co wraz z silnikiem ścieżki i silnikiem obrotowym na jednym z kół daje porządany efekt - ruch obwodowy.
Problem pojawia się gdy chcę zwielokrotnić element przenoszący (kwadrat) w ramach części stosuję "szyk według krzywej" wykorzystując jako kierunek splajn i wybór zwielokrotnienia obiektu. Solid generuje dodatkowe obiekty w przedziwnym układzie widocznym jedynie w częściowym podglądzie.


Poniżej poglądowe printscreeny. Elementy kwadratowe są dwa ponieważ w ramach prób wstawiłem dwa odrębne elementy powiązanie z ścieżką oraz odległością. Nie jest to jednak rozwiązanie które pozwalałoby łatwo zmienić ilośc "kwadratów" lub ich rozstaw. Czy istnieje jakiś "szyk złożenia po krzywej którego nie mogę znaleźć"?. Z góry dziękuję za pomoc








 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT