SolidWorks >> Złożenia >> Wycięcie w złożeniu nie "propaguje" się do jednej części.
Autor Wypowiedź
2014-02-26, 13:21
Pomógł 18 raz(y).
W złożeniu robię wycięcie z opcją "Propagate feature to parts" i wskazuję do których części ma się "propagować".

Ale do jednej części te wycięcie się nie przenosi ;-(



Znów jakiś babol Solida?



EDIT: dobra, znalazłem przyczynę. Po prostu w elemencie, który miał być cięty było więcej niż jedno body. Po scaleniu działa. Bez sensu ;-/
 
.
2014-02-26, 14:25
Pomógł 52 raz(y).
Nooo . . . chyba z sensem, bo skąd SW ma wiedzieć którą bryłę chcesz ciąć. Owszem mogłaby być opcja wyboru brył , ale to by było chyba zbyt skąplikowane albo niepotrzebnie rozbudowane.
Albo zgłośmy to do producenta, niech dorobi (dobra , dobra już się zbudziłem :D )
 
Panienka do wszystkiego
2014-02-26, 14:46
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

jak ta czesc to import bez "analizy" geometrii i powierzchni zakonczonej Z POWODZENIEM, to Ci nie potnie. Sprawdz w tej czesci, czy mozesz w ogole obciac...

Pozdr. tomek
 
2014-02-27, 07:49
Pomógł 18 raz(y).
    Merta Tomasz
    Witam,
   
    jak ta czesc to import bez "analizy" geometrii i powierzchni zakonczonej Z POWODZENIEM, to Ci nie
    potnie. Sprawdz w tej czesci, czy mozesz w ogole obciac...
   
    Pozdr. tomek



Nie, to normalny zrobiona od podstaw detal z geometrią. Po scaleniu jest OK.
 
.
2014-02-27, 12:14
Pomógł 52 raz(y).
Trochę to dziwne co piszesz.
Odpisałem wcześniej nie sprawdziwszy dokładnie. Teraz to zrobiłem i okazuje się, że u mnie (SW 2010) wycięcie obejmuje wszystkie wybrane części a w nich wszystkie bryły (zarówno w części wielobryłowej klasycznej jak i w konstrukcji spawanej). Wybrać sobie bryły do wycięcia w części można, gdy to wycięcie zamieni się na niezależne i wtedy jest opcja wyboru obiektów.
Jedna uwaga, jak zmienisz w części to wycięcie na niezależne to nie ma powrotu do ponownego powiązania (zerwanie odniesień zewnętrznych). Jedyne wyjście to wprowadzenie powiązań szkiców.
 
2014-02-27, 15:13
Pomógł 18 raz(y).
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_1431_6288.sldasm



Zobacz, może coś ja nie tak robię?
 
.
2014-02-27, 16:41
Pomógł 52 raz(y).
Jest drobny problem, bo ja mam tylko SW 2010 i nie mogę tego otworzyć a na e-drawingu nie wiadomo o co chodzi :(
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-02-27, 17:37
Pomógł 405 raz(y).
Tak to działa, z poziomu złożenia nie da się wybrać brył w zakresie operacji, więc pewnie są cięte wszystkie nieukryte.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT