SolidWorks >> Złożenia >> Odległości w szyku jako równanie
Autor Wypowiedź
2014-09-17, 14:25
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Chcę sparametryzować odległość komponentów w szyku ale nie wiem skąd mam wziąć nazwy odpowiednich wymiarów, żeby je wstawić do równania.
O ile przy wymiarach jest to proste bo wyświetlam sobie dany wymiar i potem go klikam celem wstawienia do edytora, natomiast nie wiem jak wyświetlić wymiar odległości w szyku.

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-09-17, 14:53
Pomógł 405 raz(y).
Prawym na folder Adnotacje > Pokaż wymiary operacji i wówczas można tworzyć zależności klikając w oknie graficznym. Inna metoda to wprowadzenia unikatowych nazw dla parametrów, w oknie równań można się zorientować co jest czym.

Zawsze też można kliknąć 2x w operacje w drzewie i pojawią się wymiary wyłącznie tej operacji (tutaj szyku).
 
2014-09-30, 17:12
Pomógł 0 raz(y).
Ja z kolei bardzo często stosuję pewną odmianę techniki proponowanej przez Pana Pawła, tj. wiążę te zmienne zapomocą pliku tekstowego, w którym definiuję odpowiednie zmienne globalne. Wprowadza się zmienną globalną dla parametru szyku i parametru od którego chcemy ją uzależnić i wiążemy je albo równaniem w edytorze równań, badź równaniem w samym pliku testowym. Jak to się robi ? W "Narzędzia" kliknąć "Równania" i zaznaczamy "Połącz z plikiem zewnętrznym" i tam albo tworzymy nowy plik ze zdefiniowanych w edytorze równań zmiennych albo łączym z istniejącym plikiem. Potem te zminne z pliku tekstowego będą dostępne po 2kliku na danym parametrze po wpisaniu znaku "=" i wyborze "Zmienne globalne".

Fajny sposób sterowaniem parametryzacją w szyku względem innych zmiennych.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT