SolidWorks >> Złożenia >> Problem z przeniesieniem w drzewie złożenia jednych podzespołów do innych
Autor Wypowiedź
2014-09-30, 16:33
Pomógł 0 raz(y).
Mam czasem problem z przenoszeniem w drzewie FaetureMenager podzespołu do innego podzespołu. Od czego to może zależeć ? Normalnie łapię w drzewie element/podzłożenie które chcę przenieść do innego podzespołu (pojawia się żółta strzałeczka przy kursorze) i "upuszczam" go w doceolowym złożeniu. Niestety, czasami gdy najadę na miejsce docelowe, to pojawia się przy kursorze czarne przekreślone kółeczko i przenisienie się nie udaje.
Złożenie nad któryn pracuję jest dość duże (całkowita liczba komponentów 15041, unikatowych część 1520, 463 unikatowe podzespoły). Sprawdzałem, czy stan odciążenia ma na to wpływ, ale wczytywałem do pełnej pamięci podzespoły mające ulec przemiszczeniu w strukturze złożenia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-10-01, 09:33
Pomógł 405 raz(y).
Zazwyczaj nie można tak zrobić jeżeli istnieją wzajemne zależności, np. powiązania kontekstowe. Tutaj należy szukać przyczyny.
 
2014-10-03, 10:20
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję Panie Pawle. Sprawdzę powiązania i albo je pozrywam, albo po prostu wyedytuję złożenia i wstawie te podzespoły i od nowa spozycjonuję.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT